Hezonja o neigranju za Hrvatsku: 'Ne da mi se!'

Reprezentacija 22. lis 202010:49 > 10:55
Getty Images

Mario Hezonja zapalio je društvene mreže odgovorom o neigranju za hrvatsku reprezentaciju.

Mladi hrvatski košarkaš, koji već neko vrijeme ne igra za reprezentaciju, vrlo je aktivan na društvenim mrežama. Tako je na Instagramu pozvao svoje pratitelje da mu postave pitanje, a jedno od njih bilo je ”zašto ne igraš za hrvatsku reprezentaciju?”. Pitanje koje se nameće Hezonji već neko vrijeme, a odgovor je bio u njegovom stilu.

“Zato što sam umoran i ne da mi se”, hladno je odgovorio 25-godišnji Dubrovčanin koji je prošle sezone igrao za Portland Trail Blazerse, ali u reprezentaciji ga nije bilo od Olimpijskih igara u Riju prije četiri godine.

Instagram screenshot

Nije da je Hrvatska od tada igrala na puno velikih natjecanja, ali nije tajna kako se ne javlja izborniku Veljku Mršiću. Međutim, ovo više treba shvatiti kao šalu na cijelu situaciju oko njega i hrvatske reprezentacije općenito.

Igrač poput Hezonje sigurno bi dobrodošao reprezentaciji, ali samo u normalnim okolnostima gdje postoji obostrana želja, ne nikakva molba. U NBA ligi je proveo posljednjih pet sezona igrajući za Orlando, New York i Portland, ali nigdje nije opravdao visoki peti izbor na draftu.