Vranković o strancu: Može, ali samo pod jednim uvjetom

Reprezentacija 5. pro 201913:31 > 13:35
sportklub

Stojko Vranković, predsjednik HKS-a, sada je za Index dao malo drugačije mišljenje od Rađinog. Stranac je jedino dobrodošao u momčad ako dolazi dugoročno.

Aykut Akici/EB via Getty Images

Hrvatska košarkaška reprezentacija u svojoj povijesti imala je dva stranca, Dontayea Drapera i Olivera Lafayettea. S tim da je Draper ostavio puno veći trag jer je na Eurobasketu 2013. u Sloveniji bio jedan od najboljih igrača Hrvatske koja je tada stigla do polufinala i na kraju osvojila četvrto mjesto.

”Nama stranac ne treba za Olimpijske igre. Što će nam stranac za četiri utakmice? U slučaju da bi taj igrač bio dovoljno kvalitetan, a želio bi nastupati za Hrvatsku i u kvalifikacijama za Eurobasket u utakmicama protiv Nizozemske i Švedske, o tome bi se onda dalo razgovarati”, kazao nam je Vranković pa nastavio:

”Osobno, ja sam protiv stranca, no ne pita se samo mene. O toj temi trebali bi se usuglasiti i izbornik, igrači, stručni savjet. Imali smo već dva stranca pa što smo dobili s njima? Znam da je problem u playu, ali želim da hrvatska košarka kroz klubove stvori pravog playa, a ne da ga kupujemo.”