Reprezentativac Hrvatske potpisao za drugoligaša

Hrvatska 11. kol 202212:57 > 12:57
FMP/ Ivica Veselinov

Nakon tri sezone provedene u Splitu Toni Perković pronašao je novi angažman. Od ovog ljeta član je francuskog drugoligaša Orleansa...

Nakon jako dobre sezone u dresu Splita, njegove ukupno treće na Gripama, Toni Perković odlazi u Francusku.

Točnije, u drugi rang tamošnje klupske košarke. Igrat će za Orleans, klub iz istoimenog grada koji je prošle sezone igrao prvu ligu, ali je kao 17. (pretposljednji u poretku) ispao iz biranog društva.

Germain Castano, trener momčadi sretan je zbog Perkovićeva dolaska:

“On je mlad igrač koji je imao jako dobru sezonu u Splitu. On je savršena kombinacija ‘jedinice’ i ‘dvojke’, sposoban je kreirati igru i šutirati. Jako je atletičan, iznuđuje dosta osobnih pogrešaka, ima smisao za igru i ne plaši se preuzeti odgovornost.”

Perković (24) je prije Splita igrao za Cedevitu i pulsku Stoju, a trenutno je član hrvatske reprezentacije.