Zadar opet razbio Split i došao blizu naslova

Hrvatska 28. svi 202120:05 > 20:06
Zadar
KK Zadar

Košarkaši Zadra poveli su sa 2-0 u pobjedama protiv Splita u finalu doigravanja prvenstva Hrvatske te ga od osvajanja trećeg naslova dijeli još samo jedna pobjeda, u drugom dvoboju igranom u petak u Zadru bilo je 73-58 (18-13, 10-15, 21-12, 24-18).

Za razliku od prve utakmice igrane prije dva dana kada je pitanje pobjednika bilo riješeno još u prvom poluvremenu, u drugoj je Split duže bio u igri, početkom četvrte četvrtine bilo je samo 52-47 za Zadar, no uslijedila je serija loših odluka gostiju u napadu na koju se nadovezala i nervoza uzrokovana nezadovoljstvom sudačkim odlukama koja je za posljedicu imala i tehničku pogrešku za trenera Karakaša pa je Zadar pobjegao na 64-52 i susret je bio odlučen.

Dominik Mavra sa 19 i Michael Chinanu Onuaku sa 14 koševa bili su najefikasniji kod Zadra, dok su Luka Babić, Marko Luković, Pavle Marčinković i Marin Marić sa po 11 ubačaja predvodili Split.

Zadar će naslov moći osvojiti već u ponedjeljak kada će se od 21 sat igrati treća utakmica finala u Splitu.

Zadar je svoja dva dosadašnja naslova osvojio 2005. i 2008. godine, dok je Split svoj jedini naslov osvojio 2003.