Split srušio Zadar nakon produžetaka

Hrvatska 26. tra 202223:14 > 23:15 0 komentara
KK Split

U posljednjem ogledu osmog kola Lige za prvaka PH za košarkaše, Split je pobijedio Zadar u gostima, nakon produžetka, 101:91 (24:19, 24:12, 18:29, 15:20; 20:10).

Splićani su vodili od početka te su nakon prve četvrtine imali pet poena prednosti, a na odmor se otišlo uz +16 gostiju (48:32). No, u nastavku utakmice promijenila se slika na terenu i vrlo brzo se počela topiti prednost Splita. Na kraju treće dionice Zadar je došao na -5, a potom je serijom 8:0 u uvodu zadnje četvrtine i poveo 69:66.

Završnica je bila napeta, a domaćin je kod 81:81 imao posljednji napad za pobjedu kojeg nije realizirao Mavra. U produžetku su dominirala dvojica gostujućih igrača, Shorter i Ukić, koji su gostima osigurali vrlo vrijednu i važnu pobjedu.

Najbolji strijelac Zadra bio je Dominik Mavra s 22 poena, dok je Anthony Justin Carter dodao 18 uz sedam skokova i šest asistencija.

Splićane je predvodio sjajni Shannon Shorter koji je ubacio 35 poena, a dodao je tome i 11 skokova te četiri asistencije. Roko Ukić je postigao 20 poena uz pet dodavanja i četiri skoka.

Bila je ovo već šesta međusobna utakmica Zadrana i Splićana ove sezone te druga pobjeda Splita. U ABA ligi Zadar ima 2-0, dok su u domaćem prvenstvu sada izjednačeni na 2-2.

Na vrhu ljestvice Lige za prvaka sama je ostala Cibona s omjerom 24-6, dok Zadar i Split imaju 23-7. Slijede Cedevita Junior 18-12, Gorica 15-15 i Zabok 12-18