Pod Toranj je stigao hrvatski reprezentativac!

Hrvatska 3. ožu 202111:15 > 11:17
Photo: Gulliver Images

KK Cibona je potpisala još jednog hrvatskog reprezentativca. Jakov Mustapić, 26- godišnji Zagrepčanin koji pokriva vanjske pozicije potpisao je vjernost klubu do ljeta 2022. godine.

Karijeru je započeo u Cedeviti, a u Hrvatskoj je nastupao za Zabok, Kvarner, Osijek, Šibenik i Split. U Poljskoj je igrao za Krosno i Sczezcin, odakle se otisnuo u Igokeu.

U Zagreb stiže iz Slobode u kojoj je u domaćem prvenstvu bio na prosjeku od 19.1 poena, 4.6 asista i 6.5 skokova, a ove sezone će imati samo pravo nastupa u HT Premijer ligi.

“Za početak bi se htio zahvaliti Košarkaškom klubu Sloboda, predsjedniku Berbiću i treneru Mulaomeroviću što su prepoznali  priliku koja mi se ukazala, priliku da igram na većem nivou, vraćanja kući i igranju u svom gradu. Nisu mi pravili priliku oko prelaska u Cibonu unatoč ne baš bajnoj situaciji u kojoj se njihov klub nalazi. Zahvalio bi se i ljudima iz Cibone na ukazanom interesu” – rekao je Mustapić pa nastavio:

“Ja sam kao klinac odrastao na žutom teleskopu gledajući Cibonu tako da je ovo ostvarenje dječačkog sna, unatoč tome što sam mlađe kategorije proveo u Cedeviti. Uvijek je ta povezanost s Cibonom iz djetinjstva bila tu. Eto, jedva čekam doći u Zagreb, početi trenirati, upoznati nove suigrače i trenera. Želim se što prije prilagoditi sustavu i da zajedno ostvarimo što bolje rezultate do kraja sezone” – sretan je novi Vuk Jakov Mustapić.