Gostujuće pobjede Cibone, Zadra i Splita

Hrvatska 13. tra 202222:00 > 22:01 0 komentara
Cibona/Mihal Jacic

Košarkaši Cibone, Zadra i Splita izborili su gostujuće pobjede u susretima 6. kola košarkaške Lige za prvaka.

Cibona je na gostovanju rutinski pobijedila Goricu s 85:70, Zadar je kao gost slavio protiv Zaboka sa 105:87, dok je Split bio bolji od Cedevite Junior s 86:64.

Gorica se dobro držala u prvom poluvremenu, na odmor je otišla s dva koša prednost (37:35), no Vukovi su u nastavku pokazali zube i drugi dio dobili sa 17 razlike.

Kod Cibone je čak šest igrača bilo dvoznamekasto, a Vukove su predvodili Toni Nakić s 18 poena, Roko Prkačin s 12 poena i šest skokova, Danko Branković s 12 poena, te Mate Drežnjak s 10 poena i 10 asistencija.

Kod Gorice najefikasniji su bili Karlo Uljarević sa 16 i Mate Kalajžić sa 15 poena.

Uvjerljiv je bio i Zadar koji je na gostovanju porazio Zabok sa 105:87. Gosti su već nakon prve četvrtine imali 11 koševa viška (32:21), a do kraja susreta samo su povećali prednost.

Šestorica igrača Zadra upisala su dvoznamenkasti broj poena, najviše Dominik Mavra, 22 poena i 10 asistencija, dok je Pavle Marčinković zabio 16 poena. Kod Zaboka najefikasniji su bili Lukša Buljević s 24 i Lovro Buljević s 20 poena.

Previše problema nije imao niti Split koji je u dvorani II Doma sportova pobijedio Cedevitu Junior s 86:64.

Gosti su nakon prve četvrtine vodili s 30:12 i više nije bilo dvojbe oko pitanja pobjednika.

Toni Perković s 15, Sani Čampara s 14 i Karlo Žganec s 12 poena predvodili su goste, dok su Rok Radović s 14 i Jure Planinić s 11 poena bili najefikasniji kod Cedevite Junior.

Na ljestvici vodi Zadar sa 51 bodom, Cibona ima 50, Split 49, Cedevita 45, Gorica 42, a Zabok 40 bodova.