Cedevita Junior bolja od Splita

Hrvatska 22. ruj 202122:36 > 22:37 0 komentara

U posljednjem susretu prvog kola prvenstva Hrvatske za košarkaše Cedevita Junior je u dvorani II Doma sportova pobijedila Split sa 80-78.

Split je bolje otvorio utakmicu, gosti su nakon prve četvrtine vodili sa 25-20, a na poluvremenu su imali +4 (40-36).

Split je u trećoj dionici imao i +8 (46-38), no domaćin je okrenuo rezultat u svoju korist (55-51), da bi na koncu četvrtina završila rezultatom 62-62.

U posljednjoj četvrtini Cedevita Junior je pobjegla na +5 (70-65), no Split je izjednačio (70-70). Tri i pol minute prije kraja domaćin ponovo bježi na pet razlike (78-73) i do kraja više nije ispuštao prednost.

Cedevitu Junior su do pobjede predvodili Rok Radović sa 17, Sven Smajlagić sa 15, te Matej Bošnjak sa 12 koševa.

Kod Splita su najefikasniji bili Sani Čampara sa 15, Jones Shawn sa 13, te Karlo Žganec sa 12 koševa.