A1: Cedevita slavila u majstorici i obranila naslov

Hrvatska 1. lip 201721:10 > 21:19
Robert Valai/EB via Getty Images

Košarkaši Cedevite osvojili su prvenstvo Hrvatske nakon što su u finalu bili bolji od Cibone sa 3:2 ukupnim rezultatom.

U rasprodanom Draženovom domu košarkaši Cedevite obranili su naslov prvaka i u odlučujućoj utakmici slavili protiv domaćina Cibone rezultatom 75:78.

Cibona je bolje ušla u utakmicu i u uvodnim minutama konstantno bila u vodstvu, a na kraju prve četvrtine domaćini su imali vodstvo od 18:15.  Na početku druge četvrtine gosti su imali seriju od 6:0 i prešli u vodstvo, posebno je raspoložen u tim trenucima bio Reynolds, koji je održavao Cibonu u minimalnom vodstvu. Ipak, do kraja se igralo izjednačeno i na odmor se otišlo neriješenim rezultatom 30:30.

U drugo poluvrijeme puno bolje ulaze gosti i serijom 14:2 bježe Ciboni na 12 razlike. Treća četvrtina je i odlučila pobjednika jer je tu četvrtinu Cedevita dobila sa 28:16. U posljednji dio utakmice ušlo se tricama s obje strane, a igralo se koš za koš, što je više odgovaralo momčadi Veljka Mršića. U zadnjih 5 minuta utakmice ušlo se prednošću Cedevite od 14 koševa razlike, pa je sve izglednije bilo da imamo starog-novog prvaka.  Cedevita je do kraja utakmice, uz dosta muka, sačuvala prednost i došla do svog četvrtog uzastopnog naslova.

Najbolji u redovima pobjednika Cedevite bili su Ryan Boatright sa 22 i Miro Bilan sa 12 poena, dok je kod Cibone najbolji bio Luka Žorić sa 17 poena.