PH: Osijek ne posustaje, Šibenka napokon dobila

Hrvatska 15. stu 202020:49 > 20:54
Patrick Smith/Getty Images

Odigrane su utakmice 10. kola prvenstva Hrvatske u košarci

U susretu 10. kola prvenstva Hrvatske košarkaši Šibenke u nedjelju su na domaćem terenu svladali Zabok sa 87-81 (43-37) i time su prekinuli niz od tri uzastopna poraza.

Šibenka je gotovo stalno bila u vodstvu, a u zadnjoj četvrtini ono se kretalo od 2 do 10 poena. Najzaslužniji za pobjedu domaćina bili su Milija Miković i Henrik Širko sa po 19 koševa, dok su ekipu Zaboka predvodili Mladen Primorac i Patrik Jambrović sa po 14 poena.

U drugoj nedjeljnoj utakmici 10. kola košarkaši Vrijednosnica Osijek ostvarili su treću uzastopnu pobjedu, svladavši kod kuće Adria Oil Škrljevo sa 83-69 (54-38). Nakon izjednačene prve četvrtine Osječani su do poluvremena stvorili 16 koševa prednosti. Gosti nisu imali snage za preokret i najbliže što su se uspjeli približiti bilo je početkom zadnje četvrtine kada su došli na minus sedam poena.

Kod Osijeka Pavao Paić zabio je 21, a Arijan Lakić 19 koševa, dok su kod gostiju najbolji bili Adnan Arslanagić sa 20 i Jure Gunjina sa 19 poena.

Dan ranije Sonik Puntamika je kao gost u Sinju svladala Alkar sa 94-85, dok je Split je kao gost dobio Furnir sa 95-88.