Cibona 'zamrznula' Šibenku na -29.

Hrvatska 2. lis 202022:10 > 22:16
KK Cibona/Ivan Santro

U trećem kolu HT Premijer lige Cibona je u Draženovom domu pobijedila Šibenku sa 96:67.

Roko Prkačin je ponovno ostvario double-double učinak s 15 poena i deset skokova, dok je Ivan Novačić za 9 minuta provedenih u igri zabio također 15 koševa. Mateo Drežnjak je dodao 12 poena, a Igor Marić 11 sa stopostotnim šutom za tri poena (3-3). Istaknuo se i Filip Bundović s osam poena, pet skokova, pet asista i tri blokade.

Ivan Velić, trener Cibone:

Dobra je stvar što smo nastavili s energijom koju smo imali zadnje dvije utakmice. Nezgodno je to što se još uvijek upoznajemo. Koristimo svih 12 igrača da vidimo koliko tko može i što može. Igrači koji su možda trebali dobiti veću minutažu je nisu dobili iz jednostavnog razloga što se kao ekipa još upoznajemo, tako da smo i ovu utakmicu iskoristili da se pokušamo što više uigrati jer znamo svi da smo imali premali broj pripremnih utakmica. Jako je bitno da imamo dobru atmosferu i da u koliko-toliko dobrom stanju dočekujemo Zvezdu.”

Novačić je u najmanje minuta danas napravio najviše ‘nereda’…

Kad sam rekao da su neki trebali više igrati mislio sam na Novačića. Kako je bio raspoložen u devet minuta je napravio strašan posao što se tiče napadačkog učinka. Kao momčad smo djelovali dobro, nekad ćemo pobjeđivati, nekad ćemo gubiti, ali najbitnije je da su svi dali sve od sebe i čestitam im na pobjedi.

Lovro Gnjidić, igrač Cibone:

Zadovoljan sam prikazanim i svojom izvedbom. Zahvalan sam na minutaži koju sam dobio i dajem sve od sebe da je i opravdam. Danas smo dosta rotirali i uigravali se, probali neke nove akcije i to je dobro izgledalo.”

Dženan Rahimić, trener Šibenke:

Možda će zvučati glupo, ali mislim da vrijedimo više od ovog. Ne kažem da trebamo dobiti Cibonu, ali mislim da nije potrebno da gubimo 20 razlike i tek onda počnemo igrati. Drugo poluvrijeme je bilo pristojno uz neke promašene penale, ali mogu biti zadovoljan s nekim segmentima igre.”

James Freeman, igrač Šibenke:

Igrali smo protiv dobrog protivnika, došli smo ovdje dati sve od sebe i pokušati parirati. Trebamo odmah na idućem treningu probati ispraviti sve nedostatke koje smo danas pokazali.”

IZVOR: KK CIBONA