Zadar brzo pronašao zamjenu za Planinića

Hrvatska 1. lis 202016:32 > 16:38
ABA, KK Mornar/MEDIA Pro

Nakon što je Darko Planinić naprasno napustio KK Zadar iz obiteljskih razloga, pojavila se potreba za zamjenom.

Damir Markota novi je igrač Zadra! Uskoro će stići i potvrda s Višnjika gdje su morali brzo reagirati kako bi pronašli zamjenu za reprezentativnog centra Darka Planinića koji je napustio Zadar praktički tek što je stigao.

Planinića tište obiteljski problemi, a s raskidom ugovora nije imao problema obzirom da je postojao dogovor oko prekida suradnje u slučaju određene situacije koja se upravo i dogodila.

No, u Zadru nisu previše vremena potrošili tražeći novo pojačanje, Markota je ovih dana trebao potpisati ugovor u Zaboku, međutim kada se pojavila opcija prelaska u Zadar nije bilo dvojbe gdje će nastaviti karijeru. Trideset i četverogodišnji igrač prošao je velik broj klubova u karijeri koja traje od 2001. godine. Markota je počeo karijeru u Ciboni gdje se kasnije vraćao, a prošao je i NBA (Milwaukee) te niz europskih klubova (Žalgiris, Menorca, Bešiktaš, Olimpija, Bilbao…). Lani je igrao u Mornaru iz Bara.