Mladi Cibosi: Imat ćemo najviše iznenađenja ove sezone

Hrvatska 24. ruj 20209:06 > 9:10
sport klub

Vukove sutra očekuje dvoboj HT Premijer lige protiv Zadra, a naš Vid Horvat porazgovarao je s košarkašima Cibone

U našem svakodnevnom podcastu ovaj put imali smo mčak tri gosta. Riječ je o Roku Prkačinu, Toniju Nakiću i Mateu Drežnjaku od kojih se očekuje da ove godine preuzmu najveći teret te da u budćnosti budu nositelji neke nove Cibone, ali i reprezentacije.

Kako je krenulo, bili ste u samoizolaciji, jeste li uhvatili formu?

PRKAČIN: Pa mislim da se nas ne pita jesmo li uhvatili formu, s obzirom da igramo utakmicu za dva dana, tako da moramo biti spremni. Mislim da smo uhvatili dobar ritam i da ćemo dobro izgledati protiv Zadra sutra.

NAKIĆ: Drugačije je nego u Šibeniku, nema opuštanja. Svakako da se vidi pomak u klubu, najbitnije je ono na terenu i da se bolje radi.

DREŽNJAK: Sve u svemu, zadovoljan sam. Drago mi je što sam došao prvenstveno zbog svog napretka i karijere. Tu se vidi jedan jači nivo, i na terenu i na organizaciji, drago mi je zbog toga. Vidjet ćemo kroz sezonu na što će to ličiti.

Kakvi su prvi treninzi, dobivate li prve obrise da ćete vas trojica biti u prvom planu?

PRKAČIN: Vidjet ćemo kako će sezona teći. Od nas se očekuje da kao najmlađi s najviše energije vodimo ovu ekipu. Velika zadaća i teret je na nama, tako da moramo se nositi s time ove godine i moramo nastojati povesti ekipu.

NAKIĆ: Mislim da će Moore bit idobar u ekipi i da će nam dobro doći. Što se tiče njega, mislim da je on pogodak.

DREŽNJAK: Može se u svim segmentima napredovati. Nadam se da ćemo na svemu odraditi dobar posao, u šutu, driblingu,…

Tko je najlošiji šuter od vas trojice?

NAKIĆ: Roko je, već se smije. Iako on voli reći da je najbolja opcija, ali nije tako.

PRKAČIN: Gdje god da dobijem loptu, ja ću šutirati. Tko njih gleda još, neću im dodavati (smijeh) lopte. Šalim se, naravno.

Odmah derbi na početku, sutra Zadar?

NAKIĆ: Pa sigurno da će oni svoju igru bazirati na spuštanju lopte za Planinića, tu je i Mavra. Moramo nametnuti svoj ritam, mislim da ćemo mi biti glavni, mislim da ćemo ih slomiti našom energijom i tom željom za igrom.

DREŽNJAK: Složili su korektnu ekipu, možda im je prednost što igraju kući. Mi ćemo dati sve od sebe i što je Toni rekao, mi ćemo biti glavni. Nadam se samo da nam neće poremetiti ritam što nismo imali utakmice. Nemamo neki poseban cilj, dovelo se nas par igrača, normalno da se ne očekuje odmah da napravimo neki rezultatski iskorak, nego da što više napredujemo.

PRKAČIN: Minute su najvažnije, minute su tu dodatan teret. Više se očekuje od mene, mislim da ovo biti dobra avantura ove sezone.

Ima li mogućnosti da Cibona ove godine iznenadi na nekom planu?

PRKAČIN: Mislim da smo mi ekipa koja će ove godine imati najviše iznenađenja. Došli smo iz različitih sredina, doveli smo Moorea, promijenili smo prvu petorku. Mislim da smo mi tu, nismo baš za baciti.

Situacija u hrvatskoj košarci, zašto nema mladih igrača neke klase, imamo li tu neke igrače na tom polju da se razviju?

DREŽNJAK: Pa mislim da ima, pokazalo se dosta mladih igrača u Hrvatskoj da imaj uvažnije uloge. Sve je na igraču, koliko radi toliko će i napredovati.

NAKIĆ: Po meni je najbitnije ići korak po korak. Malim koracima do visokih ciljeva. Naravno da nam je interes zaigrati za Hrvatsku, mislim da svatko mora pucati visoko, i dobrim radom doći do toga.

PRKAČIN: Prvi protivnik je Zadar, pa onda što je prva utakmica, to su sve veliki motivi. Najveći motiv je Zadar, dolazi publika tako da bi mogla biti zanimljiva utakmica. Meni je najveći gušt doći u Zadar,rijetko se viđa na našim prostorima da su tribine biti pune. Velika je razlika.