Franjo Arapović za SK: Split je ubio Marka u pojam

Hrvatska 22. ruj 202016:24 > 16:34
Twitter printscreen

24-godišnji hrvatski košarkaš Marko Arapović naprasno je napustio momčad Splita ogorčen ponašanjem toga kluba. Piše Vid Horvat

KK Split nedavno je predstavio novo pojačanje u vidu bivšeg igrača Cibone, Cedevite i Galatasaraya Marka Arapovića, koji se nije našao u momčadi u prvom kolu protiv Gorice.

”Ostao sam jako iznenađen. Kao prvo, nisam imao nikakvih doticaja s transferom. Marko je prošli petak ujutro u pola 10h imao doručak, iza toga razgovor s trenerom o taktici za utakmicu i zove me oko 11h da Split želi raditi aneks ugovora. Rekli su da moraju imati nekakav aneks da mogu odlučivati koliko će on utakmica igrati zbog liječničke službe. On je s njima odradio pet treninga i sve je normalno radio. Nikome nije jasno što se dogodilo, jer očito su tamo velika pretumbavanja u klubu”, rekao je u razgovoru za Sportklub njegov otac Franjo Arapović.

Kao glavni problem navodi se sumnja u Markovo zdravstveno stanje.

”Najmanji problem je njegovo fizičko i zdravstveno stanje, jer on je dobio papire od vrhunske klinike u Innsbrucku da je sve u redu. Problem je što su oni to njemu mogli reći još u četvrtak ujutro, a ne ga registrirati na Savezu i sada idućih 11 utakmica ne može igrati u HT Premijer ligi ni za jedan klub. Je li to bio cilj, stvarno ne znam”, pita se Franjo.

Umjesto lijepe priče o povratku u hrvatsku košarku, dobili smo još jednu ružnu stranicu.

”Rekli su mu da ako ne prihvati aneks ugovora, da neće igrati. Rekao sam mu ‘Marko, sjedni u auto i vozi doma. Zahvali se dolje ljudima za stan i ispričaj se.’ Čak im je rekao da ga ne zanima novac, da prekriže dogovoren iznos u ugovoru, da samo želi igrati. Ne, ne, mi smo ozbiljan klub i želimo zaštiti ugovor. Tko je tu lud, ja ne znam”, kazao je legendarni hrvatski centar.

Franju Arapovića smeta odnos HKS-a prema spomenutom događaju. Mišljenja je kako je krovna organizacija mogla i trebala reagirati u ovakvoj situaciji.

”Split ga je ubio u pojam pokazavši da sumnja u njega. Zvao ga je i trener, koji mu se ispričavao ni kriv, ni dužan. Jedino što me smeta je da HKS ovdje nije reagirao. Pa on je olimpijac! Morali su reagirati i zaštiti svog olimpijca da može igrati za neki drugi klub, a ne ovako. Očito svima paše da ne igra”, zaključio je razočarani Arapović.