Određen ždrijeb za novu sezonu HT Premijer lige

Hrvatska 17. srp 202014:04 > 14:10
SK

Format HT Premijer lige ostat će isti kao i prošle sezone

U hotelu Hilton Inn počele su pripreme za novu košarkašku sezonu u Hrvatskoj gdje su izvučeni natjecateljski brojevi klubova za HT Premijer ligu za sezonu 2020./21.

Klubovi sudionici su isti kao i u prošloj sezoni: Škrljevo, Alkar, Cibona, Dubrava, Hermes Analitica, Gorica, Sonik Puntamika, Split, Šibenka, Vrijednosnice Osijek, Zabok te Zadar.

Maddie Meyer, Getty Images Sport

Prvo kolo bi se trebalo odigrati 19. rujna, drugi krug počinje 21. studenog 2020., a treći 6. ožujka 2021. te završava 30. travnja 2021. U trećem krugu klubovi dobivaju natjecateljske brojeve prema poretku na ljestvici nakon 22. kola te se raspored dalje određuje po obrnutom Berger sustavu.

Potom slijedi doigravanje osam najbolje plasiranih klubova za naslov prvaka Hrvatske na način da se četvrtzavršnica i poluzavršnica igraju na dvije dobivene utakmice, dok je za naslov prvaka Hrvatske potrebno pobijediti tri puta.