'Kome je u interesu da se mladi talent ne razvija?'

Hrvatska 28. velj 20209:56 > 9:57
Hrvoje Jelavic/PIXSELL, Ilustracija

Pitanje iz naslova postavio je Nikša Prkačin koji nemoćno gleda kako njegov sin Roko stagnira u ove sezone prosječnoj Ciboni.

Roko Prkačin bio je junak košarkaškog ljeta prošle godine kada je kadetsku reprezentaciju odveo na europski tron. Činilo se kako će ove sezone dobiti priliku u slaboj Ciboni koja bi trebala razvijati mlade igrače. Međutim, to se nije dogodilo.

Iako prosječno u hrvatskom prvenstvu igra 21 minutu, a oko četrnaest u ABA ligi, minutaža nije kontinuirana i često varira što je posebno naljutilo njegovog oca Nikšu.

‘Ne znam što bih rekao, ako u Ciboni nisu sposobni prepoznati ono što imaju pred nosom, onda bi taj posao trebali prepustiti drugima. Nije mi jasno kako u ovakvom prvenstvu, bez uvrede, mladi igrač velikog potencijala ne može dobiti priliku. Trener Velić u Kupu mu nije dao niti minutu, zašto? Pa što da su i osvojili kup, kakav je plan za budućnost? Ma koga briga za to natjecanje kad hrvatski klubovi ove sezone niti nisu igrali u Europi, bitno je gledati na budućnost, a ona se ovdje ne čini pozitivnom,’ kazao je za Index, razočarani Nikša koji je zatim pozvao klub da prihvati ponudu za njegovog sina ukoliko takva postoji.

Pretpostavljam da je budžet Cibone oko 300 tisuća eura, NBA klubovi plaćaju odštete i do 700 tisuća, ne razumijem zašto se odriču takvog novca istovremeno uništavajući talentiranog igrača.’

Cibona je četvrtak poražena u Domu Dražena Petrovića, bolja je bila Gorica (89:84), a Roko Prkačin je u 16 minuta igre upisao šest poena uz pet skokova.