Pippen: ‘Bio sam bolji suigrač nego što je MJ ikad bio’

Košarka 14. stu 202110:47 0 komentara
Steve Dykes / Stringer

Legendarni član šampionske generacije Chicago Bullsa Scottie Pippen sada već redovito objavljuje vlastite memoare u kojima se prisjeća nevjerojatne priče koju su u 90-im godinama ispričali košarkaši iz Chicaga.

Pippen se najviše osvrće na dokumentarnu seriju Posljednji ples koja se bavi legendarnom NBA momčadi iz sredine devedesetih, ali više nego njih u prvi plan stavlja Michaela Jordana. Mnogi članovi te generacije nemaju najbolje mišljenje o dokumentarcu, a Pippenu je posebno zasmetalo kako je predstavljen on, ali i to što je Jordan za njegovo emitiranje dobio 10 milijuna dolara, a ostali nisu bili plaćeni.

“Michael je u dokumentarcu pokušao opravdati situacije u kojima je grdio suigrače pred cijelim timom. Mislio je da oni moraju očvrsnuti da bi bili uspješni protiv najtvrđih momčadi lige. Zgrozio sam se kada sam to ponovno vidio, kao što sam se toga grozio i tada”, kaže Pippen, pa nastavlja:

“Michael je u krivu. Nismo mi osvojili šest naslova jer se on tako odnosio prema dečkima, osvojili smo ih unatoč tome. Osvojili smo ih jer smo igrali košarku. To je bilo ono što je bilo posebno u Bullsima, prijateljstvo između nas, a ne osjećaj da smo blagoslovljeni time što smo u istoj momčadi s besmrtnim Michaelom Jordanom.”

“Bio sam mnogo bolji suigrač nego što je to Michael ikad bio. Pitajte bilo koga koji je igrao s nama dvojicom. Uvijek sam bio uz njih kad ih je trebalo ohrabriti ili pohvaliti, posebice kad bi ih on iz nekog razloga vrijeđao. Pomogao sam im da prestanu sumnjati i počnu vjerovati u sebe”, navodi Pippen.

Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?

Budi prvi koji će ostaviti komentar!