'Rusi' se opet poigravali s hrvatskim prvakom

ULEB Evrocup 23. sij 201921:34 > 21:35
KK Budućnost Voli

Košarkaši Cedevite u susretu su 4. kola skupine H TOP-a 16 Eurokupa pretrpjeli i četvrti poraz izgubivši na svom parketu u Domu sportova od Uniksa iz Kazana sa 83-100 (23-31, 22-31, 22-22, 16-16).

Porazom od Uniksa Cedevita je izgubila i teoretske izglede za prolazak u četvrtfinale ovog natjecanja.
U prvom poluvremenu igrači hrvatskog prvaka odigrali su vrlo slabo u fazi obrane te su primili čak 62 koša i stoga je Uniks već u tom dijelu igre stvorio 20 koševa prednosti.

Početkom četvrte četvrtine Cedevita se uspjela primaknuti na devet poena zaostatka (77-86), no tada se gostujući sastav ponovno uozbiljio te nije dopustio da mu pobjeda dođe u pitanje.
Elgin Cook je bio najefikasniji kod Cedevite, dok je Jevgenij Kolesnikov sa 20 ubačaja predvodio Uniks.

Prije tjedan dana bilo je +35 za Unics na njegovom parketu. U 5. kolu Cedevita će za tjedan dana gostovati u Andori kod Morabanca.  (Hina)