Trenerski velikan napušta Torino

ULEB Evrocup 27. pro 201815:52 > 16:06
Photo by Andy Lyons/Getty Images)

FIAT je bio jedina momčad koja nije upisala pobjedu u ovosezonskom izdanju Eurocupa. Loša forma na svim poljima presudila je Larryju Brownu.

FIAT Torino se nalazi u donjoj polovici ljestvice talijanskog košarkaškog prvenstva s omjerom 4-8 i još uvijek je pod velikim znakom pitanja njihov plasman na završni turnir Kupa. Naime, taj klub brani naslov pobjednika Kupa, a da bi se i ove sezone našao na završnom turniru u Firenzi, trebat će na polovici prvenstva, dakle nakon 16. kola biti među prvih osam na ljestvici.

Ovog je ljeta, točnije u srpnju mjesto glavnog trenera kluba preuzeo slavni Larry Brown, član košarkaške Kuće slavnih. Međutim, jedinom treneru u povijesti košarke kojem je pošlo za rukom osvojiti i NCAA i NBA titule, nije krenulo u Italiji.

Klub je regularnu sezonu Eurocupa završio s katastrofalnim omjerom 0-10, a kap koja je prelila čašu strpljenja uprave dogodila se u prošlom, 12. kolu talijanskog prvenstva. Tada je na svom parketu Torino izgubio od Avellina (79:96), a domaći navijači izviždali su i Browna i njegovu momčad.

Poznato je kako će u narednom razdoblju klub voditi njegov dosadašnji pomoćnik Paolo Galbiati.