Tedeschi smislio plan: Otkazi dvojici Amerikanaca

ULEB Evrocup 13. pro 201815:59 > 16:03
ABA league, Cedevita, Marin Sušić

Što se događa sa Cedevitom pitaju se mnogi nakon što je procurila informacija kako se u klubu spremaju raskinuti ugovore s Justinom Cobbsom i Jamesom Bellom.

Cedevita

Matej Mamić koji je nakon deset godina u klubu isti napustio prije dva mjeseca uslijed velikih promjena koje je inicirao sam vlasnik Emil Tedeschi, za novu sezonu doveo je čak sedam stranaca uz Sita Alonsa koji je stigao kao poznato trenersko ime.

Međutim, uslijed loših rezultata Tedeschi je zaredao s otkazima, više nema niti Mamića, a niti dugogodišnjeg predsjednika Mladena Webera. S njima su krenuli otkazi i velikom broju stranaca, redom su odlazili Augusto Lima, Pablo Aguilar, Vitor Benite, a ovih dana dolazi do novih promjena. Situacija je ipak sada nešto drugačija, novi trener Slaven Rimac poboljšao je rezultate, Cedevita će drugu godinu zaredom igrati Top 16 Eurocupa stoga je kao veliko iznenađenje procurila informacija o odlasku dvojice Amerikanaca koji su protekla dva mjeseca i ponajbolji igrači momčadi, Jamesa Bella i Justina Cobbsa.

Prema informacijama kojima Sportklub raspolaže, Emil Tedeschi odlučio jest kako u nastavak sezone želi ući s maksimalno dva stranca, jedan će sigurno biti Jacob Pullen koji je stigao nešto kasnije, a s kojim je klub i najviše zadovoljan. Možda će to čudno zvučati obzirom da su se Bell i Cobbs dokazali kao vrlo dobri igrači. Bell je već obaviješten kako klub na njega ne računa, ove je sezone u Eurocupu prosječno postizao deset, a u ABA ligi 15 poena. S druge strane, Cobbs je u ABA ligi ubacivao 13 poena, a još bolji je bio u europskim nadmetanjima s 15 poena i pet asistencija. Potonji još uvijek nije formalno informiran o odluci kluba, međutim kada se taj trenutak dogodi, Amerikanac koji je lani osvojio francusko prvenstvo s Le Mansom neće dugo biti bez angažmana obzirom da je Budućnost pokazala veliki interes.

U momčadi je trenutno i Elgin Cook pa je izgledno kako će se upravo on pridružiti Pullenu kao jedan od dvojice stranaca u Cedeviti do kraja sezone.