Mornar više ne igra u Mornaru

ULEB Evrocup 10. stu 20189:55 > 9:55
KK Mornar

Hrvatski košarkaš Marin Mornar nije više član crnogorskog prvaka. Kao što se i očekivalo dolazak Bobbyja Browna, sjajnog beka i Landinga Sanea, odličnog krilnog centra je zahtjevao promjene u rosteru.

Čelni ljudi kluba iz Bara donijeli su odluku te su se zahvalili Mornaru na dosadašnjoj suradnji.

Tijekom sezone koja je u tijeku, hrvatski internacionalac je odigrao šest utakmica s prosjekom od 8.5 minuta, a za to je vrijeme je ubacivao po 2 poena uz 1.2 skoka.

Novih izmjena u sastavu momčadi najvjerojatnije neće biti jer Mornar u nedjelju s početkom u 19 sati igra protiv Budućnosti u jednom od derbija ABA lige, a ujedno prvom velikom crnogorskom derbiju u ovoj sezoni. Mornar čeka taj dvoboj sa spomenutim pojačanjima – Bobbyjem Brownom i Landingom Saneom, a Budućnost u Bar stiže prilično umorna poslije poraza od Žalgirisa u Euroligi. Susret je odigran u petak.

Imperativ pobjede i pritisak je na plećima oba sastava. Mornar u ABA ligi ima omjer 2-4, a navijači Budućnosti od stručnog stožera na čelu s trenerom Džikićem i od igrača očekuju pobjede u regionalnom natjecanju, kao utjehu za poraze u Euroligi.