Cedevita protiv bivšeg europrvaka traži prve bodove

ULEB Evrocup 3. lis 201818:33 > 18:37
Rodolfo Molina/EB via Getty Images

Košarkaši Cedevite jedini su hrvatski predstavnik u Eurokupu, večeras od 20:30 sati uz prijenos na Sportklub 3, gostuju kod nekadašnjeg europskog prvaka Limogesa.

Cedevita je nakon razočaravajućeg nastupa u Top 16 Eurokupa prošle sezone, te još većeg ispadanjem u polufinalu ABA lige, proteklog ljeta u velikoj mjeri promijenila momčad koja je praktički do krajnjih granica internacionalizirana.

Čak sedam stranaca stiglo je u najbolju hrvatsku momčad, a i trener je Španjolac, Sito Alonso koji pred sobom ima veliki izazov. Cedevita je porazom otvorila ABA ligu proteklog vikenda, posebno je u pamćenju ostalo očajno prvo poluvrijeme protiv Partizana što je pokazatelj kako momčad još uvijek treba vremena za uigravanje.

No, vremena za čekanje nema, Eurokup je izuzetno kompetitivno natjecanje u kojem samo najspremniji računaju na visok plasman. Cedevita nastupa u skupini B zajedno s berlinskom Albom, turskim Tofašom, poljskom Arkom, ruskim Lokomotivom te večerašnjim protivnikom, francuskim Limogesom.

Francuski klub vrhunac je dosegao u prvoj polovici 1990-ih godina kada su ostvarili najveći uspjeh u povijesti, naslov europskog prvaka. Međutim, ta vremena daleko su u prošlosti, sadašnjost je nešto drugačija.  Ključni čovjek momčadi trenera Kylea Millinga jest Axel Bouteille, 23-godišnji francuski krilni igrač koji preuzima priličan teret u napadu. Važna pojačanja u novoj sezoni su Amerikanci Dwight Hardy i Samardo Samuels, no potonji neće nastupiti protiv zagrebačke momčadi nakon što se sukobio s trenerom, a zauzvrat je zaradio suspenziju.

Bez Samuelsa, Limoges će imati problem pod košem i tu će biti prilika za Andriju Stipanovića i Augusta Limu koji je jedan od spomenutih sedam stranaca koji su ovog ljeta stigli u Zagreb.

U utorak su odigrane dvije utakmice skupine B, Lokomotiv je svladao Arku (80:73), dok je Alba nadigrala Tofaš (107:91).