Mršić već pronašao novi posao

Košarka 20. sij 202217:30 > 17:54
REUTERS/Antonio Bronic

Dosadašnji izbornik hrvatske košarkaške reprezentacije Veljko Mršić (50) preuzet će u petak vođenje španjolskog prvoligaša Río Breogána, rekao je u četvrtak klupski glasnogovornik za Hinu.

Mršić će zamijeniti trenera Paca Olmosa koji je raskinuo ugovor kako bi prešao u također španolskog prvoligaša Heredu San Pablo Burgos.

“Veljko Mršić trenutačno putuje prema Lugu te će se vjerojatno u petak priključiti momčadi na treningu,”, izjavio je glasnogovornik Marcos Fernández.

Mršić, koji je u utorak sporazumno raskinuo ugovor s reprezentacijom Hrvatske, trebao bi debitirati u nedjelju u derbiju sjeverne pokrajine Galicije protiv Monbus Obradoira.

Río Breogán, klub iz grada Luga, zauzima sedmo mjesto među 18 klubova španjolske lige.

Mršić je već bio trener u Španjolskoj od studenog 2017. do travnja 2018. kada je vodio Bilbao Basket. Kao igrač je pak nastupao za španjolske ekipe Unicaju iz Malage te Gironu.

On će biti drugi hrvatski trener u Španjolskoj ove sezone jer je u studenom Baskoniju preuzeo Neven Spahija, također nekadašnji izbornik Hrvatske. Isti mjesec je San Pablo Burgos bio otkazao suradnju treneru Žanu Tabaku.