Pešić preporodio giganta! Kralj je pao, Barci trofej

Španjolska 18. velj 201820:28 > 20:28
Alexander Hassenstein, Bongarts

Košarkaši Barcelone u finalu Kupa kralja pobijedili su najvećeg suparnika, Real Madrid i 24. put u povijesti osvojili prestižno natjecanje...

Katalonci su u odlučujućem susretu završnog turnira u Las Palmasu svladali četvorostrukog uzastopnog pobjednika nacionalnog kupa sa 92:90 (15:21, 25:13, 27:18, 25:38).

Srpski trener Svetsislav Pešić za kratko vrijeme preporodio je giganta i samo u tjedan dana upisao četiri pobjede, uključujući tri na završnom turniru.

Legendarni “Kari” je s Kataloncima 2003. bio prvak Europe, a s ovim klubom je osvojio još prvenstvo Španjolske 2003. i 2004.

U utakmici s mnogo oscilacija na obje strane Barcelona je odlučujuću prednost stekla u drugom i trećem razdoblju igre, a 32. minuti bilo je i maksimalnih 71:54 za Katalonce.

Madriđani se nisu predavali, uspjeli su se vratiti, tricom Tompkinsa 12 sekundi prije kraja smanjili su na 92:90, a uz malo sreće mogli su i do velikog preokreta. Oriola je 10 sekundi prije kraja promašio oba slobodna bacanja, ali u posljednjim trenucima Causeur nije bio precizan na pokušaju za tri poena.

Najefikasniji u Pešićevom sastavu bili su Ribas (21 poenom) i Tomić (17), dok je za Real Carrol ubacio, dok je Luka Dončić stavio 14 koševa uz još dva svoja suigrača.

Barcelona i Real Madrid će se u petak u 23. kolu Eurolige ponovno sastati, ovaj puta u Blaugrani i uz izravan prijenos na Sportklubu!