Oslobodio se najpoželjniji trenerski posao u Europi

Italija 8. pro 202012:19 > 14:21 0 komentara
SK

Aleksandar Đorđević u ponedjeljak je dobio otpusno pismo u bolonjskom Virtusu, kandidati za preuzimanjem odgovorne trenerske stolice su velika imena europske košarke.

Nakon 20 mjeseci na klupi Virtusa iz Bologne, Aleksandar Đorđević dobio je otkaz, po mnogima iznenađujuće.

Virtus je jedina neporažena momčad Eurocupa s omjerom 7-0, dok su nešto slabiji u domaćem prvenstvu s pet pobjeda u devet utakmica. Virtus je u nedjelju kod kuće poražen od Sassarija (83:78), a nervozni Đorđević isključen je već u prvoj četvrtini.

Otkada je 2016. godine klub preuzeo vlasnik velikog globalnog branda Segafredo, Massimo Zanetti, ambicije Virtusa porasle su na razinu kakva dugo nije bila priznata u najkošarkaškijem talijanskom gradu Bologni. U samo tri godine otkada je preuzeo klub, Zanetti je financirao izgradnju nove arene (Virtus Arena) koja može primiti 9 700 gledatelja, a cilj je u njoj organizirati utakmice Eurolige što je velika Zanettijeva želja. Naravno, da bi do te razine stigao mora se dokazati na parketu.

Virtus je lani prije nego je sezona prekinuta, bio jedan od favorita Eurocupa, međutim zbog više sile nisu uspjeli izboriti barem finale natjecanja što bi im donijelo plasman u Euroligu. Ove sezone to će ponovno pokušati učiniti, a kako Zanettiju nije problem financirati takav projekt dokazao je i nedavnim dovođenjem Marca Belinellija koji je proteklih 13 godina proveo u NBA ligi. Belinelli je potpisao trogodišnji ugovor vrijedan pet milijuna eura.

Tolga Adanali/Euroleague Basketball via Getty Images

Sada se postavlja pitanje tko će zamijeniti Đorđevića, a to bi svakako trebalo biti veliko trenersko ime. Prvi kandidat ili barem želja Zanettija je, prema talijanskim medijima, Željko Obradović koji je proteklog ljeta nakon sedam godina napustio Fenerbahče. Kandidati su još domaći stručnjak Luca Banchi te izbornik španjolske reprezentacije Sergio Scariolo. Jedno od imena koje se povlači jest i ono Simonea Piangianija. Ipak, njegov eventualni dolazak ovisit će i o ugovoru koji ima s kineskim Peking Ducksima za koje je potpisao prije dva mjeseca.

Detaljnije o Đorđevićevom otkazu u Virtusu pogledajte i poslušajte u desetoj emisiji Basket Mušketiri koja je na rasporedu od 15.30 sati na kanalu Sport Klub 1, a kasnije ćete emisiju moći pogledati i na našoj web stranici te Youtube kanalu Sport Klub Hrvatska.

Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?

Budi prvi koji će ostaviti komentar!