BiH otkazuje nastup na Eurobasketu?

Košarka 8. kol 202215:54 > 17:35 0 komentara
AP Photo/David Zalubowski

Krajem srpnja stigle su alarmatne informacije iz Košarkaškog saveza Bosne i Hercegovine da se razmišlja o povlačenju s Eurobasketa, u međuvremenu situacija se nije promijenila.

Savezu nedostaju sredstva kako bi se financirao ostatak priprema te putovanje na Eurobasket koji počinje prvog dana rujna.

Pokucali smo na mnoga vrata, ali nismo pronašli pomoć koja nam je potrebna. Ne možemo objasniti činjenicu da država daje više novca klubovima i lokalnim savezima nego reprezentaciji. Ako se situacija ne promijeni, bit ćemo prisiljeni otkazati nastup na Eurobasketu,” kazali su iz Saveza.

Na preliminarnom popisu nalaze se i najveće zvijezde momčadi, igrač Portland Trail Blazersa Jusuf Nurkić te novi član Real Madrida Džanan Musa.

Bosna i Hercegovina se nalazi u skupini B Eurobasketa zajedno s Francuskom, Litvom, Slovenijom, Njemačkom i Mađarskom. Bio bi to prvi nastup reprezentacije na Europskom prvenstvu od 2015. godine.

Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?

Budi prvi koji će ostaviti komentar!