Nešto se kuha: Stranci žele uložiti u splitske ‘Žute’

Hrvatska 17. ožu 202217:41 > 18:01 0 komentara
KK Split

Bolji dani naziru se za Košarkaški klub Split nakon što je otkriveno kako su ulagači iz inozemstva zainteresirani uložiti u klub s Gripa...

Kako se navodi, ne radi se o prodaji trostrukog prvaka Europe jer bi većinski vlasnik Grad Split zadržao kontrolni paket dionica (25 posto plus jednu dionicu), a investitoru bi bio prodan ostatak.

Drugim riječima, radilo bi se o strateškom partneru, točnije više njih budući da trenutno postoje dvije vrlo ‘zagrijane’ strane. Ljudi su to koji stoje iza jednog NBA odnosno jednog europskog kluba, donosi Slobodna Dalmacija.

“Ne želimo prodati KK Split, želimo imati strateškog partnera koji će o tom klubu brinuti dugoročno. Naravno, partner će morati imati plan razvoja kluba, omladinskog pogona… Priča je stvarno ozbiljna, u pozadini su i neki NBA klubovi. Već imamo dvije zainteresirane strane, žele dovesti klub na staze stare slave. Iza jednog potencijalnog ulagača stoji jedna američka NBA momčad, iza drugog jedna europska momčad”, rekao je dogradonačelnik Splita Antonio Kuzmanić.

Naglasio je sljedeće, što je jako važno kako bi se umirilo one koji misle da bi klub mogao postati nečija ‘igračka’.

“Ideja je da Grad Split u svakom trenutku zadrži kontrolni paket dionica, te da u ugovoru stoji da imamo „buy-back” opciju, da u bilo kojem trenutku imamo pravo za jednu kunu kupiti klub natrag ako se klub dovede u nepovoljan položaj.”

Vijećnici će na ovu temu razgovarati na jednoj od idućih sjednica Gradskog vijeća.

Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?

Budi prvi koji će ostaviti komentar!