Strašan preokret Celticsa, Sunsi razbili Jazz u derbiju

NBA 1. svi 20217:30 > 9:24 0 komentara
Brett Coomer/Houston Chronicle via AP

Boston Celticsi ostvarili su rijetko viđen preokret protiv San Antonio Spursa dok su Phoenix Sunsi preuzeli vrh lige nakon pobjede u derbiju s Jazzom.

Boston Celticsi bili su izvrijeđani nakon prvog poluvremena od strane vlastitih navijača nakon očajne izvedbe i minusa od čak 29 poena. Početkom treće dionice prednost gostujućih San Antonio Spursa povećana je na 32 poena. Kada bi mnogi pomislili da je utakmica gotova to se nije dogodilo Jaysonu Tatumu i igračima Celticsa.

Tatum je izjednačio klupski rekord Larryja Birda od 60 poena, 50 je ubacio nakon regularnog dijela utakmice, a još deset u produžetku. Birdov rekord stajao je od ožujka 1985. godine. DeMar DeRozan predvodio je Spurse s 30 poena i 14 dodavanja, Luka Šamanić nije zaigrao.

Derbi večeri odigran je u Phoenixu gdje su se sastale dvije najbolje momčadi lige – Phoenix i Utah. Sunsi su bili uvjerljivi preuzevši time vodeće mjesto na Zapadu i ligi s identičnim omjerom kao Jazz, ali s boljim međusobnim skorom. Bojan Bogdanović bio je jedini vrijedan spomena u dresu Jazza koji već neko vrijeme igra bez Donovana Mitchella, a ovaj je dvoboj propustio i Mike Conley. Bojan je upisao učinak od 22 poena uz četiri skoka. Na drugoj strani istaknuo se Devin Booker s 31 poenom, vratio se Dario Šarić nakon ozljede gležnja, na parketu je proveo 23 minute, zabilježio je učinak od osam poena, te po skok, asistenciju i osvojenu loptu.

LAKERSI NAPOKON KOMPLETNI

Nakon više mjeseci, Los Angeles Lakersi napokon su u kompletnom sastavu, vratio se LeBron James, međutim branitelji naslova izgubili su dobivenu utakmicu u Staples Centru protiv Sacramento Kingsa. Naime, Lakersi su nakon treće četvrtine imali prednost od deset poena, međutim Kingsi su posljednju dionicu dobili s 32:18 odjurivši do pobjede. Pobjednički sastav predvodio je Tyler Haliburton s 23 poena i deset asistencija. Anthony Davis bio je najefikasniji kod Lakersa s 22 koša, 11 skokova i pet blokada, a LeBron James završio je na 16 poena, osam skokova i sedam dodavanja.

Od ostalih utakmica, spomenimo pobjedu Portlanda u Brooklynu uz 32 poena Damiana Lillarda, a Washington je uz novi triple-double Russella Westbrooka (15 poena, 12 skokova, 11 asistencija) osigurao devetu pobjedu u posljednjih deset utakmica zadržavši mjesto u borbi za doigravanjem.