PG13 potpisao novi unosni ugovor: ‘Dugujem Clippersima naslov!’

NBA 11. pro 202012:24 0 komentara
Photo by Ronald Martinez/Getty Images)

Paul George potpisao je novi četverogodišnji ugovor s jednom od najjačih momčadi NBA lige - LA Clippersima.

Iako na starom ugovoru ima još dvije godine, idućeg ljeta mu se nudio ‘free agency’, odnosno George je vlastitim izborom mogao postati slobodan igrač, kao i Kawhi Leonard koji je došao iz Toronta 2019. nakon osvajanja naslova prvaka.

Paul George has plenty of money but says he owes something priceless to the Clippers — a title. How PG and the team reached Thursday’s contract extension: https://t.co/54vdMsWssx

— Andrew Greif (@AndrewGreif) December 11, 2020

Opcija u Georgeovu ugovoru za sezonu 2021./2022. iznosila je 37.9 milijuna dolara, ali umjesto toga aktivirat će se novo produljenje. To znači da će do kraja sezone 2024./2025. George zaraditi 226 milijuna dolara.

Veliko je pitanje kako će navijači reagirati na ovaj potez kluba, jer George nije opravdao silan novac uložen u njega niti je razvio kemiju sa suigračima.

Prošlog je tjedna dio krivnje svalio i na bivšeg trenera Doca Riversa jer ga je pogrešno koristio te je rekao da želi ostati u Clippersima do kraja karijere. Ovim je potezom to i potvrdio.

“Dugujem ovom klubu trofej. Moja obveza i moj posao je da donesem naslov. Dali su tako veliku odštetu za mene i moram se odužiti”, rekao je George nakon produljenja ugovora.

“Ovo je moj dom i želim tu sagraditi temelje za svoje naslijeđe, ovo je klub u kojem želim ostaviti svoj trag”, dodao je George, koji je rođen u Kaliforniji i odavno je govorio da želi igrati u blizini doma.

Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?

Budi prvi koji će ostaviti komentar!