Nezaboravna večer Curryja nedovoljna za pobjedu nad Mavsima

NBA 7. velj 20219:05 > 9:16 0 komentara
Ezra Shaw/Getty Images

Nekoliko vrlo zanimljivih utakmica odigrano je jučer u NBA ligi

Aktualnim NBA prvacima Los Angeles Lakersima su sinoć bila potrebna dva produžetka da pobijede gostujuće Detroit Pistonse sa 135-129, a do pobjede ih je predvodio LeBron James sa 33 koša, 11 asistencija i četirI ukradene lopte.

Anthony Davis je pobjedi domaće momčad pridonio sa 30 koševa, Dennis Schroder je dodao 22 koša i osam asistencija za četvrtu pobjedu zaredom Lakersa.

Kod Pistonsa, kojima je ovo četvrti uzastopni poraz, najbolji je bio Jerami Grant sa 32 koša, dok je  Josh Jackson ubacio 28, od čega 25 u drugom poluvremenu.

Pistonsi su igrali bez svojih zvijezda Blakea Griffina, Derricka Rosea te Waynea Ellingtona, Killiana Hayesa i Jahlila Okafora, no unatoč tome skoro su izvukli pobjedu u Los Angelesu.

Jamesovo polaganje nešto više od dvije minte prije kraja drugog poluvremena dovelo je Lakerse u vodstvo  123-122 koje nisu ispustili do kraja. Njegova trica 33.6 sekunde prje kraja zapečatila ja pobjedu Lakersa koji su izbjegli drugi poraz u sezoni od najgore momčadi lige.

Sacramento Kings su treći puta ove sezone pobijedili Denver Nuggetse i to sa 119-114, a poraženoj momčadi nije pomogao ni rekord Nikole Jokića koji je utakmicu završio sa 50 koševa. Jokić je tome dodao i 12 asistencija i osam skokova. Najbolji strijelac domaćeg Sacramenta bio je Harrison Barnes sa 28 ubačaja.

New Orleans Pelicans su predvođeni Brandonom Ingramom, Zionom Williamsonom i Ericom Bledsoem koji su zabii svaki po 20 koševa, kod kuće pobijedili Memphis Grizzliese sa 118-109.

Williamson je ubacio 29 koševa, Ingram 27 uz 12 skokova, a Bledsoe 21 koš.

Kod Grizzliesa najbolji je bio Jonas Valanciunas, koji se vratio na teren nakon pet utakmica pauze zbog COVIDa-19, sa 23 koša. Kyle Anderson je ubacio 21 za Grizzliese kojima je ovo treći uzastopni poraz.

Dallas Mavericks su kod kuće sa 134-132 nadigrali Golden State Warriors, a Luka Dončić je izjednačio svoj rekord karijere sa 42 koša čemu je pridodao 11 asistencija i sedam skokova. Gostujuću momčad predvodio je Stephen Curry sa 57 koševa, pet asistencija i dva skoka.

Dončić je 44,5 sekunde prije kraja zabio tricu za vodstvo Dallasa od sedam koševa, a onda je asistirao Maxu Kleberu koji je šest sekundi prije kraja također zabio tricu za 134-130.

Philadelphia 76ers, vodeći u Istočnoj konferenciji, sa 124-108 pobijedili su Brooklyn Netse, a najzaslužniji za slavlje bio je Joel Embiid koji je upisao 33 poena. Netsi su igrali bez Kevina Duranta i Kyriea Irvinga.

Chicago Bulls su se osvetili Orlando Magicu za poraz u petak svladavši ih na njihovom terenu sinoć sa 118-92. Zach LaVine je ubacio 39 koševa, a Denzel Valentine 20 za pobjedu gostujuće momčadi. Bulls su imali prednost od čak 33 koša u trećoj četvrtini što im je najveća prednost ove sezone.

Magic je imao loš šut u napadu, samo 38.9 posto. U drugoj su četvrtini košarkaši Magica zabili svega 12 koševa.

Nikola Vučević je predvodio Magic sa 17 pogodaka i osam skokova.

Atlanta Hawks su sa 132-121 pobijedili Toronto Raptorse i to im je prva pobjeda protiv kanadske momčadi od 2017. godine. Trae Young je za pobjedu Atlante ubacio 28 koševa, dok je kod Raptorsa najbolji bio  Chris Boucher sa 29 pogodaka.

San Antonio Spurs su pobijedili Houston Rocketse sa 111-106, a DeMar DeRozan je zabio 30 koševa uz osam skokova i sedam asistencija. John Wall je bio najučinkovitiji kod Houstona sa  27 koševa i sedam asistencija. Luka Šamanić nije konkurirao za sastav Spursa.

Giannis Antetokounmpo je upisao 24 koša uz 11 skokova za gostujuću pobjedu Milwaukee Bucksa od 124-99 nad Cleveland Cavaliersima. Jrue Holiday i Khris Middleton su svaki dodali po 20 koševa za Milwaukee.

Oklahoma City Thunder su kod kuće sa 120-118 bili bolji od Minnesota Timberwolvesa, a Shai Gilgeous-Alexander je za pobjedu domaće momčadi zabio 31 koš, od čega 13 u zadnjoj četvrtini.

Thunder je u prvom poluvremenu vodio sa čak 23 koša, dok su Timberwolves imali šest koševa prednosti u zadnjoj četvrtini prije nego je Oklahoma City zabila sedam koševa iz igre za vodstvo od 120-118 minutu i 16 sekundi prije kraja.