Marjanović za SK: Ovo mi je teško palo, moram ostati jak

Košarka 24. lip 202222:37 > 25. lip 2022 16:09
Ringo Chiu via Guliver

Reprezentacija Srbije priprema se za utakmice kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo 2023. godine, a na okupljanju se našao novopečeni centar Houston Rocketsa Boban Marjanović.

Marjanović je u NBA ligu stigao još 2015. godine, a posljednje tri sezone nosio je dres Dallasa. U istu vrijeme u klubu je bio i Porzingis, glavna uzdanica Latvije s kojom se Srbi sastaju.

“Nije u pitanju samo Kristaps Porzingis, a ne znam ni hoće li on zaigrati u Rigi. Nije on jedini koji može pogoditi s pola terena. Ali, mi se trebamo fokusirati na sebi, izvuči maksimum iz nas“, započeo je Marjanović za Sport Klub.

Prokomentirao je i trade u Houston.

Trade te uvijek iznenadi osim ako ga sam tražiš. Ali to je Amerika, dio sportskog poslovanja i realnosti. Sve je u redu, treniraš, a onda za dvije minute dođu do vas i zahvale vam se. Niste više potrebni. Dovoljno sam dugo u NBA, sve mi je jasno, ali mi ovoga puta nije lako palo“, objasnio je Bobi pa nastavio:

Ovo mi nije prvi, već treći, ali i trade koji mi je najteže pao. Jasno mi je da moram ostati mentalno jak i čvrst, tako je to u NBA ligi.

Otkrio je Marjanović zašto ga je toliko razočarao trade u Houston Rocketse.

Izuzetno sam blizak s Lukom Dončićem, postali smo puno više od suigrača, veliki prijatelji. Pa tri godine smo bili u istom klubu. U Dallasu sam se osjećao kao u rodnom Boljevcu. Svi su me tamo prihvatili, od navijača, a sad, selidba…“, razočaran je Marjanović koji je rekao da još ne razmišlja o povratku u Europu.