Jokić briljirao, ‘polovni’ Rocketsi nadigrali Spurse

NBA 15. sij 20218:05 > 8:09
Kim Klement-USA TODAY Sports

Iako su zaigrali bez igrača koje su dobili u razmjeni s Brooklynom, Houston Rocketsi uspjeli su pobijediti San Antonio, i to u gostima. U međuvremenu, Nikola Jokić ponovno je briljirao.

Victor Oladipo, Dante Exum i Rodions Kurucs tek moraju proći kroz protokol nakon tradea u Houston, a Rocketsi su protiv Spursa zaigrali i bez ozlijeđenih Johna Walla i Erica Gordona.

Igrom slučaja, značajnu minutažu dobili su Sterling Brown (23 poena), Jae’Sean Tate (13p, 10as) i David Nwaba (9 poena). Najefikasniji je bio Christian Wood, novopečena zvijezda Rocketsa koji je upisao 27 poena i 15 skokova. U drugoj polovici posljednje četvrtine, Rocketsi su serijom 15-2 preokrenuli rezultat osiguravši četvrtu pobjedu sezone. Keldon Johnson je s 29 poena zabilježio učinak karijere za Spurse.

Nikola Jokić je ubacio 18 od svoja 23 poena u posljednjoj četvrtini neutraliziravši izvrsnu šutersku večer Stepha Curryja koji je dogurao do 35 poena i 11 skokova. Jokić, je pak s pridodanih 14 uhvaćenih lopti i deset asistencija osigurao 46. triple-double karijere, srpski centar najbolji je asistent lige, a u prosjeku ostvaruje trostruko-dvoznamenkasti učinak.

Toronto Raptorsi pobijedili su treći put ove sezone nakon neizvjesne završnice protiv Charlotte Hornetsa. Junak pobjede bio je Chris Boucher s 25 koševa i deset skokova. Kyle Lowry pridodao je 16 poena i 12 dodavanja, a Raptorsi su zadržali prednost nakon pokušaja povratka gostiju u posljednje dvije minute. PJ Washington bio je najbolji kod poražene ekipe s 20 poena i 11 skokova, Hornetsi su igrali bez ozlijeđenog Gordona Haywarda.

U preostale dvije utakmice, Philadelphia je nadigrala oslabljeni Miami, a Indiana je lako svladala Portland. Tužna vijest stigla je iz redova Blazersa gdje je Jusuf Nurkić ponovno pretrpio ozljedu, ovoga puta riječ je o frakturi zgloba desne ruke.