Hoće li Lakersi napraviti najbesmisleniji trade ikada?

Košarka 22. sij 20229:54 > 9:58 1 komentar
AP Photo/Ringo H.W. Chiu

Los Angeles Lakersi su u rasulu, grčevito se bore za pozicije koje vode u doigravanje, a istovremeno bliži se kraj prijelaznog roka gdje će uprava kluba morati nešto učiniti kako bi spasili sezonu.

Desetog dana veljače završit će prijelazni rok u NBA ligi. Još uvijek nema većih razmjena igrača, no to će se svakako promijeniti u idućih 15-tak dana.

Možda i najaktivniji trebali bi biti Los Angeles Lakersi koji s omjerom 23-23 jedva drže sedmu poziciju Zapadne konferencije koja nudi play-in turnir za doigravanje. Lakersi su nekonstantni, pretrpjeli su neke od najtežih poraza u klupskoj povijesti, posebno nedavno kada ih je Denver demolirao s čak 37 poena razlike. Slaba je isprika da već neko vrijeme nema ozlijeđenog Anthonyja Davisa obzirom da niti s njim u sastavu nisu igrali dobru košarku.

Najveći val kritika usmjeren je prema Russellu Westbrooku na čijem je dolasku prošlog ljeta inzistirao LeBron James. Westbrook definitivno više nije igrač koji je nekada bio, međutim malo tko je vjerovao da će biti toliko loš u dresu Lakersa. Stoga, mnogi zagovaraju njegov trade prije kraja prijelaznog roka.

TKO ŽELI WESTBROOKA?

Odgovor je tužan: Nitko. Westbrook je danas velika labilnost, igra mu je značajnom padu posljednje tri sezone, a upravo je u tom razdoblju promijenio čak tri kluba. Russov ugovor s Lakersima istječe tek u ljeto 2023. godine pod uvjetom da ove godine iskoristi opciju za automatskim produženjem što je više nego realno obzirom da bi se u suprotnom odrekao ugovora teškog 47 milijuna dolara za samo jednu sezonu. Ove će godine pak zaraditi nešto više od 44 milijuna dolara.

Dakle, radi se o jednom od najplaćenijih igrača lige čija je forma u drastičnom padu i stoga ga je gotovo nemoguće ‘trejdati’. Ili barem tako neki misle. Naime, pojavila se kombinacija s Houston Rocketsima gdje je Westbrook igrao ne tako davno. U razmjeni bi sudjelovao John Wall koji nije niti igrao ove sezone, a ima gotovo identičan ugovor kao i Westbrook.

Wall je zdrav, trenira samostalno, a Rocketsi pokušavaju pronaći klub koji će ga preuzeti. Za sada, očekivano, takvu opciju nisu pronašli. Koliko bi imalo smisla uopće napraviti takvu razmjenu iz perspektive Lakersa nije teško za reći. Westbrook je barem aktivan dok je veliki upitnik kako bi Wall uopće mogao pomoći.

Inače, Lakersi su upravo ponudili Talena Hortona-Tuckera, Kendricka Nunna i izbor prvog kruga drafta za Jeramija Granta iz Detroit Pistonsa. Odgovor još nisu dobili.

Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?

Pridruži se raspravi ili pročitaj komentare