Harden prekršio sve moguće mjere, slijedi li žestoka kazna?

NBA 8. pro 202015:22 > 16:31
Bob Levey/Getty Images

James Harden još se uvijek nije javio u Houston gdje su Rocketsi otvorili trening kamp, u klubu još ne razmišljaju o kazni, međutim ista bi mogla stići sa samog vrha.

Prije nego su NBA klubovi okupili igrače u svojim trening centrima radi početka kampova, čelništvo lige poslalo je na adrese svake franšize dokument koji broji više od 150 stranica, a koji sadržava detaljne upute što igrači smiju, a što ne smiju činiti u novoj sezoni što se tiče sprječavanja moguće zaraze koronavirusom.

Jedna od tih mjera tiče se i stroge zabrane posjećivanja noćnih i sličnih klubova, odnosno mjesta gdje su velike grupe ljude blisko postrojene, a pogotovo u svrhu zabave. Svaku od tih stavki prekršio je James Harden koji već danima s velikim društvom obilazi striptiz klubove po Las Vegasu.

Osim što je čovjek s plaćom od 41 milijun dolara prekršio decidirane mjere NBA lige, na cjedilu je ostavio i svoj klub.

Nažalost, za sada ne znamo kada će Harden biti s nama, ovo definitivno nije idealna situacija“, kazao je novi trener Rocketsa Stephen Silas.

Silas je također potvrdio kako u klubu još uvijek ne razmišljaju o mogućoj kazni, međutim liga je ta koja bi mogla Hardena itekako udariti po džepu.

Najbolji igrač Rocketsa nedavno je zatražio trade u Brooklyn kako bi udružio snage s Kevinom Durantom i Kyriejom Irvingom, no ta mu želja barem za sada nije ostvarena.