Clippersi uzvratili uz briljantnog Leonarda

Košarka 13. lip 20216:17 > 8:02 0 komentara
Harry How / Staff

Los Angeles Clippersi porazili su Utah Jazz u trećoj utakmici polufinalne serije Zapadne konferencije rezultatom 132:106.

Clippersi su napokon odigrali napadački relevantnu utakmicu, posebno od druge četvrtine kada su počeli stvarati prednost. Bojan Bogdanović, koji je fantastično branio Kawhija Leonarda u prve dvije utakmice, ovoga puta nije mogao zaustaviti jednog od najboljih igrača lige, Leonard je završio utakmicu s 34 poena i 12 skokova. Kawhi je dobio pomoć u Paulu Georgeu koji je pridodao 31 poen, dok su po 17 ubacili Batum i Jackson.

Ivica Zubac na terenu je proveo trinaest minuta upisavši učinak od tri poena, šest skokova i jedne blokade. Clippersi su iz igre šutirali izvrsnih 56 posto čime su neutralizirali pokušaje gostiju da se domognu preokreta.

Donovan Mitchell ponovno je bio najbolji kod Jazza s 30 koševa, pet skokova i četiri asistencije, Joe Ingles pridodao je 19. Bojan Bogdanović nije imao svoj dan, upisao je devet koševa uz šut 2-10. Također je četiri puta uhvatio loptu.

Četvrta utakmica serije (2-1 za Jazz) igrat će se u ponedjeljak.