Clippersi do četvrte pobjede u nizu, 12 koševa Zupca

Košarka 24. tra 20219:25 0 komentara
Brian Rothmuller/Icon Sportswire

LA Clippers Ivice Zubca su sinoć upisali četvrtu pobjedu zaredom, na gostovanju su sa 109-104 pobijedili Houston Rocketse, a hrvatski je košarkaš u 23:40 minuta na terenu zabio 12 koševa (šut iz igre 5/9) ugrabivši pritom osam skokova uz jednu asistenciju.

Paul George je bio najučinkovitiji igrač Clippersa i utakmice sa 33 ubačaja i 14 skokova.

Los Angeles je nadoknadio zaostatak od sedam koševa na početku zadnje četvrtine zahvaljujući seriji od 11-2. Reggie Jackson je ubacio 13 od svojih 19 koševa u zadnjoj četvrtini za Clipperse koji su bili bez Kawhija Leonarda, Patricka Beverleya, Sergea Ibake, Marcusa Morrisa Sr. i Rajona Rondoa.

John Wall je dodao 27 koševa i 13 asistencija, Christian Wood 24 koša i 19 skokova, a Kelly Olynyk 23 koša i deset skokova za Rocketse kojima je ovo treći poraz zaredom.

Brooklyn Nets su sa 109-104 svladali u New Yorku Boston Celticse i sada imaju pola utakmice prednosti ispred Philadelphia 76ersima na Istoku.

Joe Harris je za pobjedu Netsa ubacio 20 koševa, a Jeff Green je dodao 19 koševa za Netse. Kyrie Irving je imao izuzetno lošu večer, promašio je 15 od 19 šuteva, a utakmicu je završio sa 15 koševa, 11 asistencija i devet skokova.

Boston je predvodio Jayson Tatum sa 38 poena, dok je rookie Payton Pritchard postigao 22 pogotka od čega šest trica.

Atlanta Hawks su na svom parketu sa 118-103 nadigrali Miami Heat, a  do pobjede ih je predvodio Bogdan Bogdanović sa 21 košem i osam asistencija.

John Collins je dodao 20 koševa, a Danilo Gallinari i Brandon Goodwin po 17 svaki za Atlantu.

Kod Miamija najbolji je bio Kendrick Nunn sa 21 ubačajem.

Golden State Warriors su kod kuće sa 118-97 bili bolji od Denver Nuggetsa, a najzaslužniji za to bio je Stephen Curry koji je utakmicu završio sa 32 poena.

Kelly Oubre Jr. je dodao 23 koša, a Andrew Wiggins 19, dok je Draymond Green podijelio 19 asistencija.

Zvijezda Nuggetsa Nikola Jokić je ubacio 19 koševa uz šest skokova i isto toliko asistencija.

Memphis Grizzlies su u gostima sa 130-128 pobijedili Portland Trail Blazerse, a Ja Morant je za pobjedu svoje momčadi upisao 33 poena  i 13 asistencija. Memphis se sada približio na utakmicu i pol zaostatka za Portlandom u borbi za sedmo mjesto u Zapadnoj konferenciji.

Damian Lillard je ubacio 27 koševa, a Jusuf Nurkić 26 i 17 skokova, najviše ove sezone, za Trail Blazerse kojima je ovo četvrti poraz u nizu.

Washington Wizards su sa 129-109 pobijedili Oklahoma City Thunder, a Russell Westbrook je stigao do još jednog triple-doublea sa 37 koševa, i 11 skokova i isto toliko asistencija. Washingtonu je ovo sedma pobjeda zaredom, a Thunderu 13. poraz.

Westbrook se pak približio na samo sedam utamica od rekorda Oscara Robertsona po broju ostvarenih triple-dobleova u karijeri, sada ih ima 174.

Bradley Beal je dodao 33 koša za Washington, dok su u redovima Thundera najbolji bili Darius Bazley i Theo Maledon sa po 20 koševa svaki.

Charlotte Hornets su sa 108-102 bili bolji od Cleveland Cavaliers, a do pobjede ih je predvodio Miles Bridges sa 25 koševa i deset skokova.