Bojan skroman, ali Jazz ‘gazi’ dalje!

NBA 27. sij 20218:31 > 8:34 0 komentara
(Photo by Alex Goodlett/Getty Images)

Momčad Utah Jazza ostvarila je devetu pobjedu u nizu.

Jazzeri nisu dobro šutirali, tek 31 posto za tricu (15-48), međutim i takvi bili su bolji od New York Knicksa nakon fantastičnog drugog poluvremena koje su dobili s čak 27 poena razlike!

Bojan Bogdanović nije bio u najboljem izdanju, na parketu je proveo 24 minute upisavši 11 poena (2-10), dodao je po skok, asistenciju i osvojenu loptu. No, nije bio jedini u Jazzu koji nije imao svoj dan, najveća zvijezda momčadi Donovan Mitchell još je lošije šutirao, svega 3-15 iz igre za ukupno devet poena, no uspio je dohvatiti osam lopti. Kada najbolji šuteri nemaju svoj dan, netko drugi mora se istaknuti, tako je Rudy Gobert upisao 18 poena uz 19 skokova i četiri blokade, a Royce O’Neal pridodao je 20 koševa. Knickse je predvodio Julius Randle s 18 poena i deset skokova.

Nervozno je bilo na okršaju Houstona i Washingtona. Momčadi su prije početka sezone odradili važan trade u kojem su klubove zamijenili Russell Westbrook i John Wall, obojica su zaradili tehničku pogrešku nakon međusobnog verbalnog delikta. Wall je ipak bio uspješniji, Rocketsi su slavili, a isti je protiv svog bivšeg kluba upisao 24 poena. Victor Oladipo i Eric Gordon pridodali su 20 dok je povratak u formu nastavio DeMarcus Cousins s 19 koševa, 11 skokova i čak pet osvojenih lopti. Westbrook je završio s 19 poena, 11 skokova i sedam asistencija, a Bradley Beal je ubacio 33.

WIZARDSI RAZMIŠLJAJU O SMJENI TRENERA?

Nitko u Washingtonu nije očekivao da će Wizardsi biti ovako loši ove sezone, posebno nakon akvizicije Westbrooka, obzirom na omjer 3-10 koji ih stavlja na posljednje mjesto Istočne konferencije čini se kako je pitanje dana otkaz treneru Scottu Brooksu. Momčad iz glavnog američkog grada prolazi kroz svakojake probleme, prvi centar Thomas Bryant teško je ozlijedio koljeno na samom početku sezone, a ne ističe se niti Davis Bertans kojem je klub nedavno poklonio ugovor od 80 milijuna dolara na pet godina. Doduše, valja naglasiti kako Wizardsi imaju i velikih problema s koronavirusom, već su odgodili podosta utakmica, a dvoboj u Houstonu propustili su upravo Bertans, pa Deni Avdija, Rui Hachimura i još nekolicina igrača.

Problema s virusom imaju i LA Clippersi, dva najbolja igrača Kawhi Leonard i Paul George nisu otputovali na istok gdje će Clippsi odigrati nekoliko utakmica, a već u prvom nastupu poraženi su od Atlante za koju je Trae Young upisao 38 poena dok je Clint Capela pridodao 13 uz 18 skokova. Ivica Zubac bio je vrlo dobar za Clipperse upisavši učinak od 13 poena i deset skokova za samo 18 minuta igre.

REZULTATI:
Atlanta-LA Clippers 108:99
Houston-Washington 107:88
New York-Utah 108:94

Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?

Budi prvi koji će ostaviti komentar!