Divac dobio novi ugovor u Kingsima pa otpustio trenera!

NBA 11. tra 20199:05 > 19:07
Ethan Miller/Getty Images

Prvi operativac Sacramento Kingsa Vlade Divac i rukovodstvo klupa postigli su dogovor o novom ugovoru do 2022./23. Samo nekoliko trenutaka kasnije Divac je otpustio trenera Davea Joergera.

Bivši košarkaš Kingsa, Los Angeles Lakersa i Charlottea u Sacramentu radi od 2015. godine, a važeći ugovor imao je do kraja sledeće sezone.

Prethodnih nekoliko dana Vlade Divac na svoju adresu dobio je samo lijepe vijesti. Nedavno je objavljeno da će on biti novi član Kuće slavnih, a Srbin je prihvatio ponudu čelnika Kingsa i nastavit će raditi na jačanju perspektivne momčadi koja je ove sezone odigrala iznad očekivanja.

Divac je zajedno s trenerom Joergerom 2017. godine produžio ugovor do 2020., ali se sada definitivno rastaju. Divac je naime na današnjem sastanku priopćio treneru da klub više ne računa na njega, iako je momčad završila na devetom mjestu Zapada.

Wojnarowski tvrdi i da Divac u klub želi dovesti asistenta iz stručnog štaba Philadephihe Montyja Williamsa, a jedan od kandidata navodno je i Ettore Messina.

Klub iz Kalifornije se rastao i s dugogodišnjim direktorom za odnose s medijima Chrisom Clarkom.