Parker pred odlaskom, Spursi ne žele trejdati Kawhija

NBA 11. svi 201813:52 > 13:56
Ronald Martinez/Getty Images

Tony Parker, razigravač San Antonija, koji će 1. srpnja postati neograničeno slobodan agent, još ne zna hoće li ostati u klubu iz Teksasa u kojemu je proveo cijelu NBA karijeru.

U razgovoru za RMC, legendarni francuski košarkaš rekao je sljedeće:

Još nisam siguran hoću li ostati u San Antoniu. Otvoren sam za sve mogućnosti. Igrao sam 17 godina za Spurse, uvijek ću se osjećati nostalgično, ali neće biti kraj svijeta ako promijenim okolinu.

Tridesetpetogodišnji košarkaš je 2001. iz Pariza došao u klub iz Teksasa s kojim je osvojio četiri šampionska prstena. U sezoni 2006/07. bio je proglašen najkorisnijim igračem finalne serije protiv Clevelanda (4:0).

“Rekao sam sebi da još dve ili tri godine mogu igrati na nekom drugom mjestu. Ne vidim se izvan košarke,dodao je Parker.

Francuz je u posljednjoj godini ugovora sa Mamuzama zaradio 15,4 milijuna dolara.

Istovremeno, u klubu i dalje vjeruju da će na obostrano zadovoljstvo riješiti problem s Leonardom, koji je u završnici sezone dodatno pogoršan zbog njegovog dugotrajnog oporavka od ozljede.

Trener Popovich očekivao je da će na najboljeg igrača moći računati u doigravanju, ali je umjesto na teren, Kawhi otišao u New York kako bi nastavio rehabilitaciju.

Čelnici San Antonija su i prošlog ljeta bili u sličnoj situaciji kada je želju da napusti klub izrazio centar LaMarcus Aldridge. Međutim, Popovich ga je uspio uvjeriti da ostane u klubu iz Teksasa.

Loenard je 2011. godine bio 11. izbor Indiane na draftu, ali je odmah proslijeđen Spursima s kojima je bio prvak i MVP finala 2014.