Bogdanović sjajan u pobjedi Wizardsa

NBA 5. svi 20174:48 > 4:51
Ned Dishman/NBAE via Getty Images

Košarkaši Washington Wizardsa savladali su Boston Celticse sa 116:89 i tako su smanjili na 2-1 u pobjedama u seriji druge runde play-offa istočne konferencije NBA lige.

Greg Fiume/Getty Images

Baš kao i u prve dvije utakmice, Wizardsi su puno bolje počeli i vrlo brzo su stvorili dvoznamenkastu prednost, već nakon osam minuta. Međutim, sada je Washington igrao kod kuće, nastavio je gaziti protivnike i na kraju prve četvrtine bilo je velikih +22 (39:17).

Početkom druge četvrtine Oubre je podivljao i isključen je jer je nasrnuo na Olynyka nakon jednog jačeg postavljanja bloka centra Celticsa, a to je bio uvod u cirkus koji smo gledali do kraja utakmice.

Nakon što je pitanje pobjednika rješeno jer su Wizardsi čuvali 20+ poena viška, bitka se odvijala u pauzama i uz parket – ukupno smo vidjeli čak sedam tehničkih grešaka, a u posljednjoj četvrtini isključeni su Jennings i Rozier.

U dva navrata Wizardsi su imali i +30, ali je Boston na kraju spriječio još uvjerljiviji poraz u posljednjoj četvrtini koja je bila samo formalnost.

John Wall predvodio je Washington s 24 poena (7-19 iz igre) i 8 asistencija, Otto Porter ubacio je 19 poena (8-13 iz igre), baš kao i Bojan Bogdanović koji je u 29 minuta ubacio 19 koševa te je imao 10 skokova i dvije asistencije. Marcin Gortat imao je 13 poena (6-12 iz igre) i 16 skokova.

Dvoznamenkasti su još bili Bradley Beal s 11 i Markieff Morris sa 10 poena, a nakon ozljede se u tim vratio Ian Mahinmi i u ovom play-offu dao je 2 poena za deset minuta.

Kod Celticsa je najbolji bio Al Horford sa 16 poena (5-8 iz igre, 2sk), Jae Crowder ubacio je 14 (4-10 iz igre, 7sk), a Isaiah Thomas 13 (3-8 iz igre, 7-11 penali, 4ast). Marcus Smart imao je 9 poena i čak 8 izgubljenih lopti.

Četvrta utakmica igra se također u Washingtonu, snedjelje na ponedjeljak od 00.30 po srednjoeuropskom vremenu.