NBA 20. stu 20198:19 > 8:34
Harry How, Getty Images Sport

Puno zanimljivih i specifičnih stvari dogodilo se noćas, ali u akcijom krcatoj večeri po dobrome se nisu istakli naši košarkaši, Dario Šarić i Mario Hezonja!

Sean M. Haffey, Getty Images

Los Angeles Lakersi ostvarili su peti uzastopni trijumf i s učinkom 12-2 vodeća su momčad Zapadne konferencije, nakon pobjede 112:107 protiv Thundera na domaćem parketu. Lakersi su cijelu utakmicu bili u vodstvu, najviše s 12 poena, ali je Danilo Gallinari minutu i 24 sekunde prije kraja smanjio na samo 109:107. Ipak, Caldwell-Pope je u sljedećem napadu postigao tricu i postavio konačan rezultat. LeBron James zabilježio je peti triple-double u sezoni (25 poena, 11 skokova i 10 asistencija), Anthony Davis je bio najefikasniji s 34 poena.

Christian Petersen/Getty Images

Košarkaši Sacramenta pobijedili su Phoenix Darija Šarića rezultatom 120:116, a u četvrtom trijumfu u posljednjih pet utakmica sjajan je bio Bogdan Bogdanović. Utakmicu je završio s osobnim rekordom u poenima – 31 i to uz 78% šuta! Međutim, minutu i pol prije kraja izašao je s parketa zbog ozljede mišića, no nakon utakmice sam je rekao kako smatra da taj problem neće biti ozbiljan. Kod gostiju Booker je ubacio 30, a Šarić je bio jako slab, sa samo 2 poena za 21 minutu na parketu uz šut 1-5. Ajde, imao je i tri skoka.

Košarkaši New Orleansa pobijedili su Portland na svom terenu 115:104, a susret je protekao u znaku povratka Carmela Anthonyja na NBA parkete. Iskusni krilni igrač bio je starter u momčadi iz Oregona, koji je upisao već deseti poraz u sezoni i s učinkom 5-10 pretposljednji je na Zapadu, dok su Pelicansi zabilježili treći trijumf u posljednje četiri utakmice i imaju omjer 5-9. Mario Hezonja je susret završio sa 7 poena (3/5 iz igre, 1/1 za tri) te po 2 skoka i asistencije za 13 minuta.

Thearon W. Henderson/Getty Images

Golden State konačno je pobijedio, bio je bolji od Memphisa na gostovanju i prekinuo niz od sedam poraza te došao do trećeg slavlja u sezoni! Aktualni doprvaci su do ključne prednosti došli u drugoj četvrtini serijom 23:2 za velikih 20 poena viška – 54:34. Alec Burks je bio najefikasniji s 29 poena, a Draymond Green je bio blizu triple-double učinka: imao je 8 poena, 10 skokova i 11 asistencija.