NBA se širi? LeBron James želi vlastitu momčad

AP Photo/John Hefti via Guliver Image

Legendarni američki košarkaš LeBron James (37) otkrio je svoje planove nakon umirovljenja - želi vlastitu NBA momčad i to u Las Vegasu...

“Volio bih dovesti momčad ovamo u jednom trenutku”, rekao je James novinarima nakon što je postigao 23 koša u porazu Los Angeles Lakersa od Phoenix Sunsa u predsezonskoj utakmici odigranoj u Las Vegasu.

Potom je poslao poruku povjereniku Adamu Silveru.

“On vjerojatno vidi svaki intervju koji dolazi od NBA igrača. Dakle, želim momčad ovdje, Adame. Hvala”, dodao je.

Ovo nije prvi put da se James povezuje s potencijalno novim klubom u Las Vegasu. Međutim, prema pravilima lige, ne može imati vlasnički udio u NBA klubu dok ne ode u mirovinu.

Trenutačno ima dionice u bejzbolskoj momčadi Boston Red Soxima i engleskom premierligašu Liverpoolu.

U lipnju je povjerenik NBA lige komentirao ideju o širenju lige. Iako je rekao da to trenutno nije na stolu, dodao je da bi Las Vegas i Seattle bili poželjne lokacije u budućnosti.

“To su divna tržišta”, rekao je Silver.

“Bili smo u Seattleu. Žao mi je što više nismo tamo. Imamo WNBA tim u Seattleu u gotovo potpuno novoj zgradi koja je spektakularna. A Las Vegas, pokazao se kao odlično sportsko tržište”, dodao je.