Nakon jednog ‘tvita’ isplaćene im plaće

Hrvatska 13. tra 20229:14 > 9:15 0 komentara
KK Zadar

Košarkaš KK Zadra, Justin Carter, na Twitteru je u utorak napisao kako voli taj klub i grad, ali da ne može igrati besplatno. Sada se u sve uključio i Grad te pomaže KK Zadru.

Odlukom gradonačelnika Branka Dukića, Grad Zadar je odobrio pozajmicu KK Zadar u iznosu od 700 tisuća kuna na rok do 31. siječnja 2023. godine. Navedeni iznos bit će utrošen za isplatu zaostale plaće za mjesec ožujak igračima iz prve momčadi, a sukladno postojećim ugovorima.

Gradonačelnik Zadra Branko Dukić donio je tu odluku nakon sastanka s direktorom Kluba.

“Ovom pozajmicom preostalim članovima u NO „kupujemo“ vrijeme da konačno donesu svoju odluku i jasno se odrede prema budućnosti KK Zadar. Košarka se u Zadru igrala i prije njih, a igrat će se i ubuduće. Najlakše je davati podršku, tapšati igrače po ramenu i prebacivati odgovornost. U svakom slučaju odgovornost je na njima kao vijećnicima jer će baš oni odlučiti hoće li ili neće Grad Zadar kao vlasnik osigurati sredstva Klubu za plaće igračima i radnoj zajednici, poduprijeti rad s mladim igračima”, rekao je Dukić pa dodao:

“I igrači i radna zajednica dosadašnji tijek sezone odrađuju profesionalno i ni na koji način nisu utjecali na situaciju u kojoj se klub trenutno nalazi. Izjave vijećnika u NO kojima najavljuju prekid financiranja do ostvarivanja njihovih uvjeta dodatno doprinose nestabilnostima. Jasno je kako će Klub, a time i vlasnik, svoje ugovorene obveze prema igračima morati podmiriti, a u slučaju mogućih tužbi stvarat će se novi troškovi, ali i otvoriti mogućnost blokade KK Zadra od strane pravnih tijela FIBA-e uoči iduće sezone. Isto tako, neispunjavanjem ugovornih obveza prema igračima u pitanje se dovodi i ostanak mladih prvotimaca u klubu koji su stasali kroz mlađe selekcije i u njima dosegli status reprezentativaca.”

Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?

Budi prvi koji će ostaviti komentar!