Loša predstava Zupca u porazu Clippersa

Košarka 17. ožu 20228:18 > 9:12 0 komentara
AP Photo/Ringo H.W. Chiu via Guliver

LA Clippers su doživjeli drugi uzastopni poraz izgubivši na domaćem parketu od Toronto Raptorsa sa 100:103, a Ivica Zubac je imao lošu večer u kojoj je ubacio samo dva koša uz sedam skokova i dvije asistencije.

Reggie Jackson je sa 23 koša bio najbolji strijelac Clippersa, a Toronto je do pete uzastopne pobjede predvodio Pascal Siakam sa 31 poenom i 12 skokova.

Utah Jazz je na svom terenu svladao Chicago Bulls sa 125-110 uz 37 koševa Donovana Mitchella. Kod Bullsa je najbolji bio Zach LaVine sa 33 poena. Bojana Bogdanovića nije bilo u sastavu Jazza, zbog ozljede lista je propustio drugu utakmicu zaredom.

Košarkaši Bostona svladali su trenutačno treću momčad Zapadne konferencije u gostima s uvjerljivih 110:88.

Od samog početka gosti iz Bostona su stvarali prednost te su nakon prve četvrtine imali 23-17, a na poluvremenu 48-32. Već tijekom druge četvrtine Golden State je izgubio svog najboljeg strijelca Stephena Curryja koji je otišao u svlačionicu nakon sudara sa suparničkim igračem Smartom i zbog ozljede lijevog stopala.

Curry je sam odšepao u svlačionicu, a u momčadi su odlučili da ne žele s njim riskirati u nastavku utakmice te je Curry propustio ostatak večeri.

„Mislim da je to bila opasna igra od Smarta“, rekao je poslije utakmice trener Golden Statea Steve Kerr.

Kod Bostona su Jayson Tatum i Jaylen Brown ubacili po 26 poena, s tim da je Tatum tome dodao 12 skokova i četiri asistencije, dok je Brown još imao četiri skoka i osam dodavanja. Spomenuti Marcus Smart je ubacio 20 poena uz osam asistencija.

Najbolji igrač Golden Statea bio je Jordan Pole s 29 poena.

I dok je Golden State treći na Zapadu (omjer 47-23), Boston je trenutačno četvrti na ljestvici Istočne konferencije (42-28).