Napustio CSKA, ali u domovini mu neće ukinuti suspenziju

Košarka 18. lip 202215:36 > 15:37 0 komentara
MICHAEL ERICHSEN via Guliver Images

Švedski košarkaški reprezentativac Jonas Jerebko napustio je moskovski CSKA nakon što mu je istekao ugovor zbog kojeg je Švedski košarkaški savez suspendirao krilnog centra sa 10-godišnjim NBA iskustvom.

Jerebko je više od godinu dana bio bez angažmana, nakon što je u siječnju 2021. napustio ruski Himki, ali se u veljači ove godine vratio u švedsku reprezentaciju u kvalifikacijskim utakmicama za Svjetsko prvenstvo, u kojima je dvaput zaigrao i protiv Hrvatske. Dvoboj odigran 28. veljače u Norrkoepingu, u kojem su hrvatski košarkaši svladali Šveđane sa 105-98, bio je ujedno i posljednji Jerebkov nastup u švedskom dresu, jer je nakon toga potpisao ugovor s moskovskim CSKA do kraja ove sezone.

Kako se to dogodilo kad je već započela ruska invazija u Ukrajini, Švedski košarkaški savez je odlučio suspendirati Jerebka. Iz Saveza su u subotu obznanili da suspenzija ostaje na snazi, bez obzira na to što iskusni 35-godišnji košarkaš više nije član moskovskog kluba, u kojem je sakupio 16 nastupa uz prosječni učinak od 5,6 koševa i tri skoka.

“Prijelaz u CSKA je za Jonasa bio težak iz više razloga, ali on ni u jednom trenutku nije pokazao nikakvu sumnju ili žaljenje”, izjavio je predsjednik košarkaške sekcije CSKA Andrej Vatutin.

Jerebko je jedini švedski košarkaš u povijesti koji je zaigrao u NBA ligi, a od 2009. do 2019. igrao je za Detroit Pistonse, Boston Celticse, Utah Jazz i Golden State Warriorse.

Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?

Budi prvi koji će ostaviti komentar!