Cibona pregazila Acin Pesaro i osvojila Liburnia kup

Košarka 3. ruj 202122:17 > 22:18
Sportklub

Najtrofejniji hrvatski košarkaški klub osvojio je prijateljski košarkaški turnir Liburnija kup u Opatiji

Cibona je u finalu bila bolja od Pesara koji vodi brazilski izbornik Aleksandar Petrović s uvjerljivih 80:51. Nakon što su Talijani bolje ušli u utakmicu i osvojili prvu četvrtinu s 19:13, Cibona je odigrala nestvarno dobru drugu dionicu igre i dopustila protivnicima samo pet poena u deset minuta, a sama je postigla 23.

Vodstvo se u drugom dijelu samo povećavalo do konačnih plus 29 za fenomenalan kraj ovog turnira. Najbolji kod Cibone bili su Gegić i Branković sa 12 koševa, Radovičić je dao 11, a Reuvrers 10.

Cibona je podsjetimo u polufinalu pobijedila Partizan koji je preuzeo legendarni Željko Obradović.