Djeci Pireja je prekipjelo – želimo u ABA ligu!

Košarka ostalo 16. velj 201914:53 > 14:55
Alius Koroliovas/EB via Getty Images

Nakon što su izazvali prekid u Kup susretu protiv Panathinaikosa, čelnici drugog grčkog velikana Olympiakosa najavili su moguće istupanje iz grčke košarkaške lige.

Photo by Jamie McDonald/Getty Images)

Čelnici Panathinaikosa žale se na suđenje u Euroligi, a ljudima iz ureda Olympiakosa ne sviđa se suđenje u grčkom prvenstvu. Lani je Panathinaikos prijetio istupanjem iz najjačeg europskog košarkaškog natjecanja, a sada to čine čelnici ‘Djece Pireja’ koji su najavili izlazak iz grčke košarke te želju da u budućnosti igraju među ABA-ligašima!

Nedavno je Olympiakos nakon rezultatskog minusa u Kup susretu protiv Panathinaikosa, usred prvog poluvremena odbio nastupiti u nastavku čime su izazvali nemali skandal. Naime, klubu iz Pireja nije se sviđalo suđenje, a nakon što je odbijen njihov zahtjev da im buduće utakmice u domaćem prvenstvu sude strani suci, u Olympiakosu su spremni na radikalan potez.

Navodno, iz obitelji Angelopoulos koja dugo godina vlada Olympiakosom već su se preliminarno raspitivali oko ulaska u ABA ligu. Ukoliko se njihova želja usliši to ne bi bilo prvi put da jedan klub koji nije iz regije sudjeluje u ligaškom natjecanju, sjećamo se nastupa izraelskog Maccabija, a povijest bilježi sudjelovanje nekih slabijih kolektiva poput češkog Nymburka, mađarskog Szolnokija te Levskog iz Bugarske.

Olympiakos je inače vlasnik stalne licence za nastup u Euroligi dok ABA nudu mjesto samo pobjedničkom sastavu pa bi jasno trebalo istražiti što bi se u tom slučaju dogodilo jer teško da bi neki od klubova iz regije dopustili da ostanu bez prilike igrati u EL obzirom na snagu višestrukog europskog prvaka.