Blatt i službeno na klupi Olympiakosa

Košarka ostalo 27. lip 201814:44 > 14:49
Jason Miller/Getty Images

Američki trener izraelskog porijekla u srijedu je potpisao dvogodišnji ugovor s grčkim košarkaškim velikanom.

Klub iz Pireja je nakon poraza od Panatinaikosa u finalu grčkog doigravanja izašao na tržište tražeći zamjenu za Sferopoulosa, a čelnici su se odlučili za Blatta koji je prethodne dvije sezone radio u Darussafaki. S klubom iz Istanbula je osvojio Eurokup i osigurao mjesto u Euroligi.

Nekadašnji trener Clevelanda Cavaliersa je htio vratiti se u NBA ligu, a kako na kraju od toga nije bilo ništa, poziv Olya nije htio propustiti.

Nagađalo se da bi Blatt biti zamjena Itoudisu u CSKA, ali te su špekulacije utihnule nakon što je taj klub osvojio VTB ligu.

Blatt je u bogatoj trenerskoj karijeri već radio u Grčkoj kada je predvodio solunski Aris.

Čelnici Olympiakosa u predstojećem razdoblju pokušat će produljiti ugovore sa Spanoulisom i još nekoliko važnih domaćih igrača.