EP: Srbija slavila protiv domaćina Turske

Košarka ostalo 4. ruj 201716:45 > 17:04
Srdjan Stevanovic/Getty Images

Nakon poraza od Rusije, reprezentacija Srbije pobijedila je Tursku rezultatom 80:74.

Srdjan Stevanovic/Getty Images

Dan odmora dobro je došao reprezentaciji Srbije u pripremi za okršaj s domaćinom Eurobasketa, Turskom. Tijesan poraz protiv Rusije ponešto je zakomplicirao situaciju u skupini D, iako momčad Aleksandra Đorđevića još uvijek sve drži u svojim rukama. U cijeloj priči skupine, na konačni poredak, veliku bi ulogu mogla imati pobjeda srpske momčadi nad Latvijom koja je nakon tog poraza osigurala dvije lagane pobjede.

Obje momčadi imali su problema sa sastavima i prije samog turnira. Srbija je, poznato jest, izgubila podosta ključnih igrača zbog ozljeda (Teodosić, Raduljica, Nedović), odnosno otkaza (Jokić, Bjelica), dok Turska već neko vrijeme ne može računati na krilnog centra Oklahome, Enesa Kantera koji ne igra zbog političkih razloga, a zbog ozljede nema niti naturaliziranog američkog beka, Bobbyja Dicksona.

Turci su također izgubili prvi dvoboj protiv Rusije, a kao najvažnija karika pokazao se Cedi Osman. Najveća enigma kod domaćina je Furkan Korkmaz koji je ovog ljeta pristupio Philadelphia Sixersima, no Korkmaz još uvijek ima problema sa šutom, i trenucima gdje izgleda prilično izgubljen u rotacijama koje određuje izbornik Ufuk Sarica. Spomenuti Osman vodeći je igrač momčadi u gotovo svim statističkim kategorijama, stoga će izbornik domaćina prvenstva, trebati pomoć drugih, barem na papiru važnih karika, poput Semiha Erdena, a nadati se još jednoj dobroj partiji igrača iz sjene, ako ga tako možemo nazvati, Meliha Mahmutoglua koji je bio sjajan protiv Velike Britanije, no nevidljiv u porazu od Rusa. Srbija je suparnik na razini Rusije, stoga će taj dvoboj biti veliki izazov za 27-godišnjeg beka Fenerbahčea.

Izbornik Đorđević, na drugoj strani tražit će konstantnijeg Bogdana Bogdanovića koji je sada prva zvijezda momčadi. Novi član Sacramento Kingsa briljirao je protiv Latvije, no podosta se mučio kontra Rusa kada je imao nekoliko rupa u egzekuciji, nedostajala je konstantnost u ofenzivnom dijelu. Ipak, ako ćemo tražiti pravi match-up, Turci nemaju igrača koji bi mogao zaustaviti Bogdanovića, a obzirom da je i proteklih sezona igrao u turskom Fenerbahčeu, najbolji srpski igrač zna i što očekivati od uzdanica domaćina.

Turska-Srbija, SK1, 20:00h