Knicksi su najvrjedniji NBA klub

Košarka 10. velj 202119:49 > 19:49
Mitchell Robinson
Foto: Mitchell Robinson

Već šestu godinu uzastopce New York Knicks najvrjedniji su NBA klub, prema godišnjem popisu koji je u srijedu objavio magazin Forbes.

Knicksi, koji imaju samo jednu pobjedu u doigravanju od 2000. godine, a posljednji su naslov osvojili davne 1973. godine, sada vrijede pet milijardi dolara, što je 8,7% više nego prije godinu dana, navodi Forbes.

Povećanje vrijednosti Knicksa pripisuje se obnovi njihove arene, sjajnom TV ugovoru, te igranju na najbogatijem sjevernoameričkom sportskom tržištu.

Na drugom mjestu su Golden State Warriorsi (4,7 milijardi dolara), a treći su aktualni prvaci Los Angeles Lakersi (4,6 milijarde dolara). U TOP 5 su i Chicago Bulls (3,3 milijarde dolara), te Boston Celtics (3,2 milijarde dolara).

Prema podacima Forbesa prosječna vrijednost 30 NBA momčadi porasla je za 4% na 2,2 milijarde dolara.